Hyperloop: як щодо перегонів вакуумних поїздів?

<100

У своєму Twitter Ілон Маск повідомляє: “Hyperloop pod race” відбудуться вже цими вихідними за підтримки SpaceX. Ми спорудили вакуумну трубу довжиною близько однієї милі, чекаємо всіх бажаючих”.

Hyperloop — проект вакуумного поїзда, який розвиває швидкість до 1200 км/год. У Каліфорнії біля штабу SpaceX спорудили невеликий трек, щоб всі бажаючі могли тестувати цю технологію, тим самим підтримуючи її реалізацію.

Прямо зараз багато університетів представлять свої команди для перегонів на новому треку. Всього буде близько 30 учасників. В цілому можна виділити наступні тенденції, що простежуються у більшості команд: використання магнітних подушок для левітації, тобто повітряне пересування; гонка за швидкістю, а не за комфортабельністю і місткістю. Але є хлопці, які сприймають це як можливість проявити себе, тому зробили дещо, що здивує Ілона Маска.

MIT Hyperloop

MIT Hyperloop

Команда складається з 28 студентів, що спеціалізуються на авіабудуванні, машинобудуванні, електротехніці і управлінні бізнесом. На попередньому подібному змаганні команда отримала нагороду за кращий дизайн. За інформацією розробників їх капсула здатна досягати максимальної швидкості 100 метрів в секунду (приблизно 360 км/год).

University of Wisconsin-Madison: Badgerloop

Badgerloop

Команда Badgerloop складається зі студентів-інженерів Університету Вісконсін-Медісон, який вже зробив кілька подібних “поїздів”.

University of California, Irvine: HyperXite

HyperXite

HyperXite також студентська команда. Хлопці зробили акцент на місткість транспорту. Їх капсула вміщує 28 осіб, що знижує ціну на квитки Hyperloop.

Virginia Tech: V-17

V-17

Спочатку Vhyper використовували холодні газові двигуни для досягнення 400 км/год. Однак студенти з Вірджинії змінили стратегію і створили нову капсулу, V-17, яку і збираються представити. У ній є оболонка з вуглецевого волокна, що зменшує масу на 20%, також апарат був істотно полегшений за рахунок поліпшення рухової системи.

Delft University of Technology: Delft Hyperloop

Delft Hyperloop

30 студентів з Нідерландів стверджують, що їх “стручок” здатний розігнатися до, увага, 1200 км/год. Під час проектування команда отримала приз за кращий концепт.

University of Washington: UWashington Hyperloop

UWashington Hyperloop

Особливість цього “поїзда” в тому, що капсула начебто летить. За рахунок магнітів відбувається безконтактне пересування. Швидкість лише близько 100 км/год, але виглядає ефектно.

RMit University: Vichyper

Vichyper

Англійська капсула найбільш безпечна. Це забезпечується за рахунок автоматики, тобто замість зв’язку з диспетчером апарат самостійно долає деякі дорожні ситуації.

Carnegie Mellon Hyperloop

Mellon Hyperloop

Черговий літаючий “поїзд”. Максимальна швидкість 355 км/год була досягнута завдяки корпусу з вуглецевого волокна. Також ця капсула маєє відмінну систему гальмування: повна зупинка за 10 сек зі швидкості 300 км/год.

University of Florida: Gatorloop

Gatorloop

Розмір цієї капсули невеликий, швидкість близько 250 км/ч. На відміну від інших “поїздів”, цей пересувається по-старому – на колесах. Такий собі середнячок.

University of Cincinnati: Hyperloop UC

Hyperloop UC

Одна з найбільш реалістичних капсул. Модуль двигуна відділений від пасажирського модуля. Також є зона деформації в разі аварії.

Keio University: Keio Alpha

Keio Alpha

Єдина команда з Японії. Представляють цю країну студенти-інженери і менеджери.

Lehigh University Hyperloop

Lehigh University Hyperloop

Одна з найбільших команд – 150 студентів. Ця капсула використовує електричну тягу, застосовуючи акумулятори від автомобілів Tesla. Один поїзд — 8 Model S.

Читати також: Ілон Маск побудує тунель з офісу в аеропорт

rLoop

rLoop

Команда без університетської підтримки. 140 студентів з різних країн створювали свою капсулу по скайпу і лише в січні 2016 зібралися разом, щоб почати тестування.

University of Maryland: UMD Loop

UMD Loop

Ця капсула дуже комфортна. Багатоважільна м’яка підвіска дозволяє пасажирам почуватись як вдома на дивані. Капсула носить ім’я Прометей.

St. John’s High School: Team HyperLift

Team HyperLift

Майже наймолодша команда: кілька студентів разом зі старшокласниками. “Поїзд” у вигляді сосиски, але, кажуть, швидкий.

University of Wisconsin-Milwaukee: Mercury Three

Mercury Three

13 студентів спроектували і побудували яскраву “божественну” капсулу. “Божественна”, тому що названа на честь римського бога – Меркурія.

Technical University of Munich: WARR Hyperloop

WARR Hyperloop

Європейська команда спроектувала “поїзд”, здатний розвинути швидкість 350 км/год.

University of Waterloo: Waterloop

Waterloop

Канадські хлопці розігнали свою капсулу до 550 км/год. При цьому обіцяють відмінну місткість, але за розмірами цього відразу і не скажеш.

University of Southern California: Hyperloop at USC

Hyperloop at USC

Це один з найшвидших “поїздів”. 300 км/год за 7 секунд! При цьому капсула має гарну гальмівну систему.

Purdue Hyperloop

Purdue Hyperloop

Найменший учасник. Але виглядає дуже футуристично, особливо під час руху.

Louisiana State University: Bayou Bengals

Bayou Bengals

Команда з 20 студентів придумали капсулу з бортовою установкою. Тобто в будь-який момент можна перейти в ручне управління.

University of California, Berkeley: Bloop

Bloop

Апарат для тривалих подорожей. Повністю герметична кабіна, масивна конструкція для левітації – все це розраховано для переміщень на великі відстані.

University of Colorado Denver: Team HyperLynx

HyperLynx

Щось дуже таємниче від американських студентів. Пересувається капсула на колесах, а в якості гальмування використовує зворотне їх обертання (прям як в NFS, коли не розібрався в управлінні і, щоб гальмувати, тиснеш “назад”).

University of Illinois at Urbana Champaign: Illini Hyperloop

Illini Hyperloop

Такий ось дирижабль буде літати по рейках зі швидкістю 250 км/год.

New York University: NYU Hyperloop

Готову капсулу ніде ще не засвітили, але ми вже знаємо, що розробка цієї команди спрямована на забезпечення вантажних перевезень.

OpenLoop: Northeastern, Memorial University, Princeton, Cornell, Harvey Mudd College, and the University of Michigan

OpenLoop

Ще один шкільний проект. Ця капсула розганяється до 200 км/год і здатна регулювати свій профіль польоту за рахунок автономної системи управління.

Hyperloop

Hyperloop активно просувають свою технологію. Свій науковий центр компанія відкриє в передмісті Тулузи у Франції. “Тулуза – європейський центр аерокосмічної промисловості, тому ми вирішили, що побудувати тут філію цілком розумно,” – розповів Le Figaro генеральний директор стартапу Hyperloop Transportation Technologies Дірк Алборн.

Трохи історії

Ідея Hyperloop виникла у відповідь на урядовий проект високошвидкісної залізниці California High-Speed Rail, яка до 2029 року повинна з’єднати Лос-Анджелес і Сан-Франциско. З цього приводу Ілон Маск заявив, що каліфорнійська дорога стане найповільнішою серед швидкісних залізничних магістралей світу і при цьому найдорожчою в перерахунку на милю. Ілон, як завжди відповідає за свої слова: у 2012 році заїкнувся про Hyperloop, а вже в 2013 ми побачили перші концепти.

Hyperloop

Очікувані характеристики поїзда Hyperloop (згідно із заявами Ілон Маска):

  • буде вдвічі швидше літака і в 3-4 рази швидше швидкісного поїзда, час у дорозі від Лос-Анджелеса до Сан-Франциско (відстань 561 км по прямій) займе всього 30 хвилин
  • проект виявиться в 10 разів дешевше в порівнянні з California High-Speed Rail
  • транспорту не будуть загрожувати аварії
  • дорога повинна працювати від сонячної енергії
  • пасажирам не доведеться підлаштовуватись до розкладу, бо транспортні капсули будуть рухатися з короткими інтервалами, як в метро
  • всі специфікації будуть у вільному доступі

Джерела: Businessinsider, TechCrunch