Root NationигриНовини от игритеНа Valorant Winter Cup бе определен отборът на Valorant на Украйна за 2024 г

На Valorant Winter Cup бе определен отборът на Valorant на Украйна за 2024 г

-

Отборът на ko3aku спечели Valorant Winter Cup 2024, захранван от Lenovo Легион и националния отбор на Украйна от Valorant за 2024г. Както се съобщава в пресслужбата Lenovo, официалният шампионат се проведе с подкрепата на Федерацията по електронни спортове на Украйна UESF, компанията Lenovo и турнирен оператор Gameinside.

Valorant Winter Cup 2024, осигурен от Lenovo Легион

Победата в турнира взе отборът ko3aku. Тя спечели статута на официалния национален отбор на Украйна от Valorant в плейофа, където се състезаваше за титлата шампион с три други отбора, спечелили квалификационните турнири - evoplay, sila4i и fullfocusss. Освен това още 5 отбора, заели 8-10 места по време на квалификациите, се бориха за 2-4 място.

Състезанието беше доста мащабно. Както отбелязват в компанията Lenovo, в турнира взеха участие общо 55 отбора от играчи от цяла Украйна, а общият награден фонд на Valorant Winter Cup 2024 беше 100 XNUMX UAH.

Valorant Winter Cup 2024

Освен това, като част от турнира, беше определен не само националният отбор, но и се проведе състезание за заклинатели на общността, което се проведе за първи път. Така компанията Lenovo насърчава младите стриймъри да станат част от общността Valorant в Украйна и да продължат да развиват тази посока. Игрите на турнира Valorant Winter Cup бяха излъчени от 15 официални кастъри на общността, които бяха избрани измежду всички желаещи да отразяват състезанието. Между другото, всички те получиха 10% отстъпка при закупуване на всеки лаптоп от линията за игри Lenovo Легион. Streamer Idzayivna взе титлата победител в тегленето - тя спечели мощен лаптоп за игри Lenovo Легион тънък 5.

Lenovo Легион тънък 5

Valorant Winter Cup организира компанията Lenovo заедно с главния портал за електронни спортове на Украйна и най-стария украински турнирен оператор — Gameinside.ua. Компания Lenovo е известен със своята линия от мощни устройства за професионални игри Lenovo Legion, и активно подкрепя развитието на общността Valorant в Украйна и провежда такъв шампионат за втора поредна година.