РЕКЛАМА

Жанр стратегій в процесі оказуалювання ігроіндустріі пережив клінічну смерть років десять тому - люди пізнали 3D, кінематографічні шутери, і жанри для розвитку мислення, включаючи квести, втратили колишню славу. Однак, як і квести, стратегії знову набрали обертів останнім часом, як, втім, і мода на ремастера і рімейки. Cossacks 3 - і RTS, і ремейк одночасно. Однак гра ця знаменна багатьма іншими речами, про які я обов'язково розповім.

 cossacks 3 review

Cossacks 3, або «Казка про Трійку»

У першу чергу, зрозуміло, це перший проект нині воскреслої студії GSC Game World, яка відповідає за серію S.T.A.L.K.E.R., а також проекти на кшталт Codename Venom і кілька стратегій а-ля «Козаки». Я кажу «а-ля» в хорошому сенсі, так як це, фактично, окремий жанр RTS.

 cossacks 3 review

Ну, ось, є стратегії а-ля Red Alert, є схожі на WarCraft 3, деякі нагадують Age of Empires 2. Всі вони мають набір особливостей, своэ ставлення до видобутку ресурсів, до кількості військ, до літаючих юнітів, до битв на воді ... Серія Cossacks входить в цей список родоначальників піджанру, бо досить унікальна і самобутня, а головне - зроблена українською студією!

 cossacks 3 review

Як я і говорив, Cossacks 3 - це ремейк першої частини. Хтось скаже, що це - рух на поводу у моди, мовляв, навіть HoMM 3 перевидати, проте я вважаю за краще цей крок сприймати як грамотне і зважене рішення для, я нагадую для задніх рядів, свежевоскреслої студії GSC Game World. І тим більше я не планую нарікати на це рішення і залишати його без уваги.

 cossacks 3 review

Повернули мій 2000-й!

Розповідати про Cossacks 3 - все одно, що описувати «Козаки: Європейські війни», додавши в кінці, що гра виглядає більш сучасно. Основа геймплея залишилася тією ж самою - шість ресурсів, нескінченна видобуток з шахт, гігантські армії, необхідність грамотно розставляти юнітів і мислити тактично набагато активніше, ніж, мабуть, в будь-який інший стратегії сучасних років.

 cossacks 3 review

Так, в який-небудь Master of Orion необхідно стежити за десятком планет, проте це гра покрокова. Так, в StarCraft 2 для перемоги потрібен звірячий рівень мікро і макроменеджмента, однак там солдатів набагато менше. Cossacks для мене завжди була серією, де ти повинен не просто зібрати армію, не просто її виставити в потрібному місці і в потрібній формі, але і контролювати її, реагуючи на ситуацію.

 cossacks 3 review

Саме в цьому полягає причина, по якій я персонально в серію ніколи не вливався. Пробував і в дитинстві, коли був зовсім молокососом, і після закінчення інституту з купою стратегій за плечима. Більш того - останній мій візит до «Європейські війни» закінчився фіаско, гідним відливання в мармурі, бо навіть використовуючи ArtMoney і зібравши вісім сотень сердюків, я примудрився якось програти двом сотням мушкетерів... Один за всіх, і всі на сердюків, чи як це називається?

 cossacks 3 review

Якщо ти в серії новачок, проте грав в інші стратегії, скажімо, Age of Empires або Warhammer 40.000 Dawn of War, то Cossacks 3 може здатися тобі грою непривітною настільки, наскільки може бути хіба що StarCraft для новачків жанру. Неможливо сісти ні за першу, ні за третю частину і моментально звикнути до непристойного кількості ресурсів, непристойно високої динаміки будівництва, складні взаємини між юнитами - і так далі.

 cossacks 3 review

Важко в навчанні, легко в труні!

Допоможе в освоєнні Cossacks 3 навчання і кампанії. Самі по собі вони дуже цікаві, з непоганими сценаріями, проте для серії Cossacks, мені здається, це просто життєво необхідно - через особливості скірмішу. Як і в StarCraft, штучний інтелект на випадкових картах працює не у ролі груші для биття, а як максимально гідний гравець, який не щадить і майже не гальмує.

 cossacks 3 review

Особисто для мене в цьому полягає мінус гри - ти не можеш вломитися в випадкове бій і почати експериментувати на недоумкуватому ІІ, який твою міні-армію з пари сотень сердюків під прикриттям артилерії зустріне силами півтора пікінера. Тут, на відміну від того ж Dawn of War, немає налаштування складності нижче «Нормальний», а «Нормальний» приблизно дорівнює гравцеві, який пройшов добру половину кампаній і здатний хвилині на 20-й володіти двократною чисельною перевагою як на землі, так і на воді - і це з огляду на те, що ти зі стратегіями знайомий не з чуток. Новачок взагалі ляже моментально. Хочеш не хочеш, а в кампанію через це доведеться пройти.

 cossacks 3 review

Красота-то яка, ляпота!

Тепер я буду говорити про графічні поліпшення - вони є, їх небагато, і деякі з них спірні. Cossacks 3 працює на повністю тривимірному движку, який дбайливо зберігає красу першої гри, її масштаби і присмак. До того ж, гра добре йде на великих роздільних здатностях і сучасних комп'ютерах, у той час як старі версії Cossacks на Windows 8 і вище не йдуть і йти не будуть у зв'язку з особливостями движка.

 cossacks 3 review

Проблеми з поточним движком, втім, також є. Незважаючи на те, що гра при старті виставила майже всі графічні настройки на максимум, я не помітив згладжування. Взагалі. З урахуванням тривимірності юнітів це дуже велика проблема для очей - драбинки з пікселів іноді шалено сильно помітні. Деякі речі залишилися недоторканими і в спрайтові вигляді, наприклад, земля і рослинність. І вони виглядають застарілими навіть поблизу, а здалеку ще й розмиваються здоровенними пікселями. Так, в процесі гри цього взагалі помітно не буде, проте варто зупинитися, щоб перевести дух, і все...

 cossacks 3 review

Самі моделі не вражають шибко, і виглядають трошки картонними, в зв'язку з чим можливість наближення, насправді, грає в протилежну сторону. З іншого боку - системні вимоги у гри трохи вище, ніж у оригіналу, і навіть віддавши свою MSI GTX 950 і повернувшись на GTX 650, я отримав стабільні 50 FPS з легкими підвисаннями і 25-30 FPS в моменти особливого екшна. Це практично на максимальних налаштуваннях, прошу зауважити.

 cossacks 3 review

Також музика в Cossacks 3 дуже полярна - спочатку вона звучить просто шалено кайфово, традиційні мотиви і сучасний стиль дуже вдало поєднуються. І патріотична жилка грає, і перекосу у цей бік не буде. Однак в процесі безпосередньо гри музика перетворилася на незрозумілу мені какофонію, то чи дві композиції одна на одного нашарувалися, то чи у диригента на ніс комар сів, але приємну українську тему стало дуже складно слухати...

 cossacks 3 review

Підсумки по Cossacks 3

У результаті маємо вдале перевидання культової гри, дуже грамотний крок GSC Game World і потенційне повернення компанії в ігровій лад. Так, Cossacks 3 - не досконала, проте особисто мені здається, що вона такою бути і не повинна. Для багатьох це гра дитинства, і вони куплять її, тільки побачивши на цифрових полицях - а я куплю, просто щоб підтримати GSC. Хто знає, раптом олдскульна «Трійка» вистрілить, і ми через пару років отримаємо чорнобильську «Двійку», якщо ти розумієш, про що я...

Придбати гру Cossacks 3 можна в магазині Steam, або на торговому майданчику G2A.com, де вона, природно, дешевше, як і Deluxe-версія, яку я придбати і рекомендую. Якщо хочеться побільше ностальгії, то ось огляд «ПиВИЧ спасают Галактику» і пост-апокаліптичного пака від Буки. Не забувайте коментувати огляд або саму гру, і пам'ятайте - ми не техпідтримка, нам ДІЙСНО важлива ваша думка!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя