Root NationNaujienosIT naujienosUkrainiečiai tapo pasaulio raketų modeliavimo čempionais

Ukrainiečiai tapo pasaulio raketų modeliavimo čempionais

-

Rugpjūčio 29 dieną Lvove baigėsi pasaulio raketų modelių sporto čempionatas. Ukrainos komanda iškovojo 12 medalių ir bendroje medalių įskaitoje aplenkė tokias šalis kaip JAV ir Kinija.

Raketų modeliavimas

Raketų modeliavimo varžybos yra sėkmingos

Suaugusiųjų komandų varžybose ukrainiečiai gavo absoliutaus pasaulio čempiono vardą. Antroje vietoje liko Bulgarijos rinktinė, trečia – JAV. Komandinėje įskaitoje Ukrainos rinktinė iškovojo 3 aukso ir 1 sidabro medalius. Asmeninėse varžybose trys Ukrainos sportininkai iškovojo sidabrą, du – bronzą. Mūsų sportininkai laimėjo prizines vietas penkiose skirtingose ​​raketų klasėse.

Ukrainos jaunių rinktinė puikiai pasirodė S9A klasėje (per visą skrydį su rotoriumi). Jame ji pelnė 1 aukso medalį komandinėje įskaitoje, taip pat 1 aukso ir 1 bronzos medalius asmeninėje rungtyje. Tai jai absoliučioje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą, o geriausiomis jaunių rinktinėmis tapo Slovakijos, Lenkijos ir Kinijos rinktinės.

Ukrainiečiams sekėsi ir papildomoje S2/P varžybų klasėje – raketos skrydžio simuliacijoje su trapiu kroviniu, kuris turi likti nepažeistas. Čia jaunių rinktinė užėmė pirmąją komandinę ir asmeninėje įskaitoje pirmąją vietą. Suaugusiųjų komanda asmeninėje įskaitoje iškovojo antrąją komandinę vietą ir bronzos medalį. S2/P klasė į varžybų programą buvo įtraukta Amerikos delegacijos siūlymu. Ukrainos sportininkai jame dalyvavo pirmą kartą. Laimėtojai tarpusavyje ištraukė specialų 4000 eurų prizinį fondą.

„Mūsų sportininkai, kaip dabartiniai Europos čempionai, pasirodė gerai. Suaugusiųjų rinktinė demonstravo stabilų rezultatą, jaunesniems sekėsi sunkiau. Tačiau ir šį kartą bendroje įskaitoje komanda sugebėjo patekti į stipriausiųjų trejetuką, aplenkdama net tokius milžinus kaip JAV ir Kinija“, – sakė Pasaulio modelių raketų sporto čempionato komentatorius, daugkartinis prizininkas Borisas Olifirovas. Ukrainos ir pasaulio čempionatuose.

Be oficialių varžybų, čempionato metu vyko „Copter Race“, „Noosphere Engineering School“ robotų ir kitų technologinių patobulinimų paroda. Žiūrovai dalyvavo raketų konstravimo ir paleidimo, meduolių tapybos ir kitose pramogose visai šeimai meistriškumo kursuose. Interneto žiūrovams pasiteisino visavertė vaizdo transliacija, o varžybų rezultatus beveik iš karto buvo galima matyti specialioje Ukrainoje sukurtoje internetinėje sistemoje „Cup Navigator“.

Raketų modeliavimas yra kosminių modelių projektavimas ir paleidimas. Ji oficialiai prasidėjo 1962 m., kai Tarptautinė aviacijos federacija (FAI) pripažino raketų modeliavimą technine sporto šaka. Pirmasis pasaulio čempionatas įvyko 1972 metais Jugoslavijoje.

„Kaip ir praėjusių metų Europos čempionatas, taip ir daugiausiai teigiamų atsiliepimų apie varžybų organizavimą sulaukėme iš įvairių šalių FAI atstovų ir sportininkų. Džiaugiamės, kad į renginį pavyko pritraukti tiek daug žiūrovų, ypač vaikų. Tikime, kad sporto reginys ir mūsų sportininkų pergalės sukels susidomėjimą techninėmis specialybėmis ir turės teigiamos įtakos mūsų šalies naujosios inžinierių kartos vystymuisi“, – komentavo Mykhailo Ryabokon, Pasaulio modelių raketų sporto direktorius. „Noosphere“ čempionato ir inovacijų direktorius.

Ukraina teisę rengti pasaulio kosminių modelių čempionatą iš FAI gavo 2014 m. Jis vyko 23 metų rugpjūčio 30–2016 dienomis netoli Lvovo esančiame Velikiy Doroshiv kaime ir sutraukė apie 300 sportininkų iš 19 šalių, taip pat kelis tūkstančius žiūrovų.