Root NationJaunumiIT laikrakstsUkraiņi kļuva par pasaules čempioniem raķešu modelēšanā

Ukraiņi kļuva par pasaules čempioniem raķešu modelēšanā

-

29. augustā Ļvovā noslēdzās pasaules čempionāts modeļu raķešu sportā. Ukrainas komanda izcīnīja 12 medaļas un kopvērtējumā apsteidza tādas valstis kā ASV un Ķīnu.

Raķešu modelēšana

Raķešu modelēšanas sacensības ir veiksmīgas

Pieaugušo komandu konkurencē ukraiņi saņēma absolūto pasaules čempionu titulu. Otrajā vietā ierindojās Bulgārijas komanda, trešā palika ASV komanda. Komandu ieskaitē Ukrainas valstsvienība izcīnīja 3 zelta un 1 sudraba medaļu. Individuālajās sacensībās trīs Ukrainas sportisti izcīnīja sudrabu, divi - bronzu. Mūsu sportisti izcīnīja godalgotas vietas piecās dažādās raķešu klasēs.

Ukrainas junioru izlase teicami uzstājās S9A klasē (uz lidojuma laiku ar rotoru). Tajā viņa nopelnīja 1 zelta medaļu komandu ieskaitē, kā arī 1 zelta un 1 bronzas medaļu individuālajā ieskaitē. Tas viņai absolūtajā ieskaitē deva ceturto vietu, un labākās junioru valstsvienības bija Slovākijas, Polijas un Ķīnas komandas.

Ukraiņiem panākumi bija arī papildu S2/P sacensību klasē – raķetes lidojuma simulācija ar trauslu kravu uz klāja, kurai jāpaliek neskartai. Šeit junioru izlase ieņēma pirmo komandu kopvērtējumā un pirmo vietu individuālajās sacensībās. Pieaugušo komanda izcīnīja otro kopvērtējumā komandu vietu un bronzas medaļu individuālajā ieskaitē. S2/P klase sacensību programmā tika ieviesta pēc amerikāņu delegācijas ierosinājuma. Ukrainas sportisti tajā piedalījās pirmo reizi. Uzvarētāji savā starpā izlozēja īpašu balvu fondu 4000 eiro apmērā.

«Mūsu sportisti kā pašreizējie Eiropas čempioni uzstājās labi. Pieaugušo izlase uzrādīja stabilu rezultātu, junioriem klājās grūtāk. Taču arī šoreiz kopvērtējumā komanda spēja iekļūt labāko trijniekā, apsteidzot pat tādus milžus kā ASV un Ķīnu,» sacīja pasaules raķešu modeļu sporta čempionāta komentētājs, vairākkārtējs balvas ieguvējs Boriss Olifirovs. Ukrainas un pasaules čempionātos.

Окрім офіційних змагань у рамках Чемпіонату відбулися перегони коптерів Copters Race, виставка роботів й інших технологічних розробок Noosphere Engineering School. Глядачі брали участь у майстер-класах із конструювання та запуску ракет, розпису пряників і інших розвагах для всієї родини. Для інтернет-глядачів працювала повноцінна відеотрансляція, а результати змагань практично одразу були доступні у спеціальній онлайн-системі Cup Navigator, розробленій в Україні.

Raķešu modeļi ir kosmosa modeļu projektēšana un palaišana. Tas oficiāli sākās 1962. gadā, kad Starptautiskā aviācijas federācija (FAI) atzina raķešu modelēšanu par tehnisko sporta veidu. Pirmais pasaules čempionāts notika 1972. gadā Dienvidslāvijā.

«Tāpat kā pagājušā gada Eiropas čempionātā, arī par sacensību organizēšanu saņēmām vispozitīvākās atsauksmes no dažādu valstu FAI pārstāvjiem un sportistiem. Priecājamies, ka pasākumam izdevās piesaistīt tik daudz skatītāju, īpaši bērnus. Mēs ticam, ka sporta skats un mūsu sportistu uzvaras raisīs viņos interesi par tehniskajām specialitātēm un pozitīvi ietekmēs mūsu valsts jaunās inženieru paaudzes attīstību," komentēja World Model Rocket Sports direktors Mikailo Rjabokoņs. Noosphere čempionāta un inovāciju direktors.

Ukraina saņēma tiesības rīkot pasaules kosmosa modeļu čempionātu no FAI 2014. gadā. Tas norisinājās no 23. gada 30. līdz 2016. augustam Veļikiy Dorošivas ciemā pie Ļvovas un pulcēja aptuveni 300 sportistus no 19 valstīm, kā arī vairākus tūkstošus skatītāju.