Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationСтатииКомпании

Компании

Лабораторија за стартување DIY Lab

Сегашноста ни ги диктира своите услови и затоа се појавуваат нови деловни формати. Еден од нив е стартап. Овој странски израз значи лансирање или ...

Чекор кон иновација: Како се развива брендот TECNO Mobile во Украина

Од 2018 година, брендот TECNO Mobile цврсто се етаблира во првите десет продавачи на паметни телефони во светот. Неговата популарност продолжува да расте, а тој освојува нови...

Историјата на компанијата Леново е без тајни

Леново е една од најголемите мултинационални технолошки компании во светот, која е популарна на пазарот на десктоп компјутери, лаптопи, мобилни телефони и такви современи уреди како што се...

Патот од школката до платформата или „што ќе се случи Huawei"

Ќе почнам од далеку. Неодамна сфатив дека сум многу стар според стандардите на електронската индустрија. И виде многу на негова возраст. И веќе можам да го направам тоа...

Еволуција на предводници Xiaomi - ги потсетуваме сите паметни телефони од линијата Mi

Како што рече класиката, „Новото е добро заборавеното старо“. И овој афоризам може да се примени на речиси секоја област од нашиот живот, се согласувате. Пред ...

Брза испорака на стоки од Кина до Украина: ја избираме курирската услуга AliExpress

AliExpress е една од најголемите онлајн продавници во светот. Гигантот за е-трговија е во сопственост на Alibaba Group. Веб порталот нуди брз начин да најдете евтина стока која се бара...

Изненадете ги вашите Instagram-следбеници со неверојатни ноќни кадри!

Претходно, избегнувавме ноќно фотографирање, претпочитајќи фотографии на дневна светлина. И ова не е изненадувачки - беше многу тешко да се фотографира ноќе. За време на снимањето...