Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationСтатииИзбор на уреди

Избор на уреди

ТОП-10 подароци за саканиот гејмер

Денот на вљубените се ближи, што значи дека е време да размислите со што да го изненадите партнерот оваа година. Мечињата, вљубените и бонбоните се секако пријатни подароци,...

ТОП-10 канцелариски лаптопи, зима 2023 година

Поради потребата од мобилност, лаптопите добиваат сè поголема популарност. Покрај моделите на игри, корисниците ги ценат висококвалитетните канцелариски решенија - таквите модели изгледаат стилски и доста...

Корисни додатоци за лаптоп: USB центар, полнач GaN, рутер, слушалки, напојување и ранец

Лаптопот е целосно самодоволен уред: екран, тастатура, подлога за допир наместо глувче, па дури и едноставни звучници. Но, сепак, ќе биде многу поудобно да го користите, вооружен со ...

ТОП-5 компјутерски гаџети GameMax

Првично, брендот GameMax го заслужи признанието на украинските компјутерски ентузијасти со куќишта и напојувања. Многу малку производители се способни да се натпреваруваат со GameMax во однос на односот на цената и параметрите....

ТОП-10 најавтономни лаптопи на Windows

Во услови на нестабилно снабдување со енергија, автономијата на сите уреди станува уште поважна. И денес, за многумина, работното време без приклучување на штекер е едно од...

ТОП 10 безжични тастатури за работа, зима 2023 година

Имаме селекции со различни тастатури: гејмерска мембрана, оптички и механички тастатури. Време е да работат и безжичните модели. Ги собравме првите десет...

TOP-10 TWS слушалки под 35 долари, зима 2023 година

Купувањето адекватни слушалки True Wireless сега не е проблем - на пазарот има еден тон модели од познати и не толку познати компании. Сите бараат смешни пари,…

ТОП-10 компактни паметни телефони, зима 2023 година

Денес на пазарот доминираат гломазните „лопати“, а всушност не е така лесно да се најде пристоен компактен паметен телефон. Но, се обидовме и собравме во оваа...

ТОП-10 паметни светилки, зима 2023 година

Паметната светилка е подобрена верзија на обична сијалица. Може да се поврзе со паметни телефони и други уреди преку Bluetooth и/или Wi-Fi и често е опремен со RGB осветлување. Ваквиот уред прави ...

ТОП-10 најдобри акциони камери, зима 2023 година

Доколку сакате активна рекреација, многу патувате, често посетувате различни места и снимате сето тоа, тогаш треба да размислите да снимате со паметен телефон кој не е популарен...

ТОП-10 буџетски паметни телевизори, зима 2023 година

За 2023 година „паметните“ телевизори се сосема нормална појава. Покрај тоа, речиси секое семејство може да си дозволи таков уред. Секако, на пазарот има...

ТОП-5 компјутерски гаџети за Patriot Memory и Viper Gaming

Американскиот бренд Patriot Memory е познат првенствено по својата RAM меморија, солидна држава дискови, USB флеш драјвови и мемориски картички. Основана пред речиси 40 години во Калифорнија, компанијата првично...

Што да му подарите на обожавател на Razer за Нова Година

Со слоганот „За гејмерите. By Gamers“, компанијата Razer е специјализирана за производство на додатоци за игри, периферни уреди и хардвер. Палетата на компанијата се состои од прекрасно дизајнирани гејмерски уреди...

ТОП-5 новогодишни подароци за гејмер

Толку многу ги сакаме гејмерите (а ги има доволно меѓу нашите уредници) што решивме да направиме уште еден врв. Овде имаме комплети додатоци и...

Што да му подарите на обожавател на Моторола за Нова Година

Навивачите ASUS, Acer тоа realme веќе имаме подароци, но што е со љубителите на мотоциклите? Досега ги собравме врвните идеи за подароци за обожавателот на Моторола за сите прилики....

ТОП-10 достапни паметни телефони до 150 долари пред Нова година

Најчесто се пуштаат паметни телефони од буџетскиот сегмент. Речиси секој може да си дозволи такви модели, тие се погодни за луѓе на возраст и деца, тинејџери и возрасни. Во 2022 година...

Што да му подарите на гејмер за Нова година

Во продолжение на тематските новогодишни избори ќе споделиме со вас идеи како да му ја честитаме Новата година на гејмер. Доколку сте далеку од светот на игрите и нагаѓањата...

Што да му подарите на обожавател за Нова Година realme

realme иако е прилично млад бренд, тој веќе има многу фанови ширум светот. Доколку имате такви меѓу вашите најблиски, ви подготвивме избор на прекрасни...

Што да му дадете на спортистот за Нова Година

Дали продолжувате да избирате подароци за Нова Година и изгледа веќе сфативте дека човек е љубител на спортот, но сè уште не знаете што да подарите? Униформи и патики...

Што да им подарите на родителите за Нова Година

Мисијата на секој вљубен син или ќерка е да ги направи своите родители малку посреќни на Нова година. Ви нудиме избор на корисни подароци за вашите најблиски и најблиски,...

Што да му подарите на блогер за Нова година

Најлесната опција за подарок за секого е готов сет се-во-едно. Удобно е кога сè е собрано за вас. Но, ова е опција ако сакате да помогнете…

Што да му подарите на обожавател за Нова Година ASUS

Во една тајванска компанија ASUS многу поддржувачи, бидејќи ова е вистински Клондајк не само за гејмерите, туку и за сите: канцелариски работници, претставници на креативни професии...

Што да му подарите на љубителот на филмот за Нова Година

Денес ќе разговараме што да ставиме под елката за љубителите на филмови. Погледнете наоколу - сигурно има некои од нив меѓу вашите најблиски. Па, ви нудиме голем број корисни подароци,...

Што да му подарите на обожавател за Нова Година Acer

Продолжуваме со нашите селекции со идеи за новогодишни подароци. Денеска ќе ги споделиме нашите размислувања како да израдуваме обожавател Acer. Собравме опции за различни презентации - од врвот...

Што да му подарите на љубителот на автомобили за Нова Година

Божиќните празници се ближат и покрај сите тешкотии со кои се соочуваат Украинците речиси цела година, на душата и треба олеснување. Против се. За оние кои толку ...

ТОП-5 моќни гејмерски паметни телефони од 2022 година

Мобилните игри одамна се поделени во посебен сегмент и се проценуваат на милијарди долари. Нормално, производителите на паметни телефони не можеа а да не се вклучат во оваа работа, па секој...