Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
СтатииИзбор на уредиШто да му дадете на спортистот за Нова Година

Што да му дадете на спортистот за Нова Година

-

Дали продолжувате да избирате подароци за Нова Година и изгледа веќе сфативте дека човек е љубител на спортот, но сè уште не знаете што да подарите? Сите ја избираат униформата и патиките за тренинг, а потоа мислата некако не оди? За да не се грижите за тоа, имаме неколку интересни идеи за подароци за љубителите на спортот и здрав начин на живот.

Спортски часовник

Првото нешто што ми паѓа на ум од спортските гаџети е, се разбира спортски паметен часовник. Покрај тоа, може да биде и посебен модел, колку што е можно изострен специјално за обука, и обичен паметен часовник од најновите генерации. Модерен Apple Часовникот е толку напреден во однос на следењето на тренинзите што не секој спортски часовник ќе може да се натпреварува со него. Покрај тоа, постојат модели специјално направени во спортски стил, прилагодени за такво сценарио на употреба, на пр. Apple Гледајте 7 Nike. Но, тука го спомнуваме прашањето за цената.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Главната работа е да изберете модел кој ќе ја комбинира потребната функционалност, земајќи ги предвид специфичните барања на лицето на кое ќе му го претставите овој часовник. На пример, подготвеноста на часовникот да се нурне во вода за пливач или присуството на GPS тракер и височина за маратонец.

Водоотпорни слушалки

Речиси сите спортисти слушаат музика за време на тренингот. А за да биде токму твоја музика, треба да мислиш на добри слушалки. При изборот на конкретен модел, ве советуваме да обрнете внимание на следните два критериуми - водоотпорност и активно намалување на бучавата. Првиот ќе биде корисен за корисникот да не се плаши дека нешто ќе се случи со слушалките за време на интензивниот тренинг. Додека активното намалување на бучавата ќе ви помогне да се апстрахирате од дополнителната бучава во салата, концентрирајќи се на вашиот тренинг и на вашата сопствена музичка придружба.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Тие можат да бидат одлична опција Huawei Freebuds Pro 2, кои, покрај горенаведените параметри, имаат и неверојатно кул дизајн и висококвалитетен звук.

Масажер за тело

Она на што обично никој не размислува кога зборува за спортска опрема масажери, но за џабе! Лекарите и тренерите препорачуваат комбинирање на редовни тренинзи со сесии за масажа. Дури и краткотрајната самомасажа може ефикасно да го ублажи заморот после тренинг, да ги опушти „заглавените“ мускули и да ја подобри благосостојбата. Дополнително, масажата е секогаш пријатна, дури ни после тренинг, туку и после долг ден седење пред компјутер. Затоа, дури и ефтин масажер, како на пр Гиро ГР 02 со неколку заменливи млазници за ефективно масирање на различни делови од телото со различен интензитет, дефинитивно нема да легнете и да не правите ништо.

Биланс

Веројатно, никој не ја следи нивната тежина повнимателно од луѓето во пресрет на летната сезона и спортистите. Покрај тоа, интересот на спортистите за сопствените показатели за тежината не е сезонски, туку се забележува цело време. Или треба да се здебелите, или треба да ослабете „на суво“, или само треба да одржувате постојана тежина.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Во секој случај, квалитет подни ваги се потребни на постојана основа, за да можете безбедно да изберете Xiaomi Скала за составот на моето тело 2, кои покрај вкупната тежина го пресметуваат и процентот на маснотии и мускули во вашето тело.

Multivarka

Поддржувачите на здрав начин на живот знаат дека редовниот тренинг е само дел од успехот. Без следење на здрава исхрана, ќе биде многу тешко, па дури и невозможно да се постигнат посакуваните резултати. Затоа, кул опција за подарок за страствен спортист може да биде кујнски прибор. Multivarka ќе помогне да се забрза подготовката на многу здрави јадења. Мултиварот е лесен и удобен за поставување Tefal Efficient Multicooker RK815832 погоден и за ерген или ерген, и за семејство од неколку луѓе да поминуваат помалку време во кујната и да посветуваат повеќе време на омилените работи.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Двоен котел  со неколку делови, осигурува дека е можно да се подготви храна за неколку оброци во едно движење според сложена диета. На пример, три-дел Расел Хобс Кук и Дома брзо и удобно подготвува месо и зеленчук, дарежлива порција леќата со пилешки гради и здрав омлет на пареа. И сето тоа со минимум труд од ваша страна!

Блендер за протеински шејкови, термална кригла

Па, бидејќи зборувавме за храна - каде би отишол спортист без млеко или протеински шејкови? За ова, вреди да се избере мешалка, а не нужно некој кул модел со милион функции - многу едноставни и компактни модели лесно можат да се справат со таква задача. Браун MultiQuick 7 MQ 7035 WH нема да зазема многу простор во кујната, туку ќе стане незаменлив асистент при подготовка на коктели, тесто за домашно здраво печење или мелење јаткасти плодови или зеленчук.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Бидејќи веќе ментално подготвивме коктел, можете да се грижите дали вашиот спортист има каде да го истури. Овде, погодна опција е редовна или спортска термална кригла, што ќе помогне коктелот да биде освежително ладен дури и за време на тренинг на топол ден. Главната работа е да изберете модел со херметички капак на сигурно прицврстување на вентилот, така што содржината на криглата да не прска на ранецот и промената на облеката. Избор на повеќе класичен дизајн, како во Контиго западна јамка 0.47, можете да бидете сигурни во нејзината важност и во салата и на бирото во канцеларијата за време на состанок.

Ранец

Колку и да звучи банално, спортот бара не само специјална облека и чевли, туку и чанта или ранец за нивно носење. Наједноставната опција ќе биде една од специјализираните спортски ранци. Во зависност од видот на спортот што го претпочита човекот, можете да изберете модел за трчање Тера Инкогнита Рacer 12, постојат опции за возење велосипед, планинарење итн., Се разбира, која било од нив ќе работи добро за патувања во теретана.

Божиќен подарок за љубителите на спортот

Но, сите сакаме мултифункционални работи, така што средната големина е погодна градски ранец, на пример, Xiaomi Патнички, ќе биде подарок кој може да се користи не само во салата, туку и во секојдневниот живот.

Претплата на спортски апликации или програми за тренирање

Нематеријална работа може да биде нетривијален подарок. Во овој случај, претплата на офлајн или онлајн програма за обука или претплата на спортска апликација. Погодноста на таков подарок е тоа што едно лице ќе може да избере погодно време за обука, да избере програма од кул тренер или да ја подобри сопствената програма за обука.

Ова е само приближна листа на работи што може да го интересираат спортистот. Ако се земе предвид точно каков спорт се занимава човекот, колку долго и со кој степен на интерес, како и да се додадат личните вкусови и верувања - оваа листа може да се прошири за добри десет поени. Затоа, пристапете кон изборот на подароци креативно и со душа - и дефинитивно ќе погодите! Напишете во коментар што и за кого избравте - ќе бидеме заинтересирани. Прочитајте ги и нашите најдобри подароци за родители, блогери, љубители на филмови и ентузијасти за автомобили:

Ако сакате да и помогнете на Украина во борбата против руските окупатори, најдобар начин да го направите тоа е да донирате за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Популарно сега