СтатииИзбор на уредиТОП-10 подароци за саканиот гејмер

ТОП-10 подароци за саканиот гејмер

-

Денот на вљубените се ближи, што значи дека е време да размислите со што да го изненадите партнерот оваа година. Мечињата, вљубените и бонбоните се секако убави подароци, но сосема банални. Јасно е дека подарокот што е за личноста на која е наменет ќе донесе поголема радост. Доколку вашата сакана сака игри и се' игра, ви нудиме десет интересни, според нас, гејмерски гаџети и додатоци кои нема да го остават рамнодушен вашиот партнер.

Подарок за саканиот гејмер на 14 февруари

Прочитајте исто така:

Стол за игри Kaiser 3 XL Anda Seat

Kaiser 3 XL Anda Seat

Столот за игри зазема почесно место во листата на желби на секој гејмер кој поминува најмалку неколку часа дневно играјќи игри. На крајот на краиштата, правилната поддршка на грбот и долниот дел на грбот долго време е исклучително важна, пред сè, за добро здравје. Еден од пристојните модели на столчиња за игри на пазарот е Kaiser 3 XL Anda Seat.

Столот е претставен во широк спектар на бои (вкупно 9 од нив) за секој вкус: од црна и сива „класична“ до посветла розова, портокалова и зелена боја. И, покрај тоа, постои избор на материјал за тапацир - ленена ткаенина што дише или стилска ПВЦ кожа.

Седиштето Kaiser 3 XL Anda обезбедува добра поддршка за грбот, благодарение на вградената 4-насочна лумбална поддршка, системот за навалување на потпирачот за грб со фиксација од 90° до 165° и магнетното перниче со мемориски ефект и елементот за ладење. Столот е дизајниран за играч со висина од 181 cm до 210 cm и тежина до 200 kg. Исто така, моделот обезбедува целосно метални 4D потпирачи за раце со магнет, кои ви овозможуваат да ја инсталирате масата и опционално да ги менувате преклопите на бојата. Овој внимателен подарок за Денот на вљубените ќе чини 425 долари.

Збир на додатоци за игри

Оригинален и во исто време удобен подарок е збир на додатоци за игри. Ова решение има неколку предности. Пред сè, комплетите обично ги содржат сите потребни уреди кои можат да послужат како добар почеток за почетник гејмер. Второ, сите додатоци во комплетите имаат униформен дизајн и органски изгледаат на градот на играта.

GamePro Pink 4 во 1 USB

GamePro Pink 4 во 1 USB - одличен подарок за гејмер девојки, изработен во светло розова боја. Комплетот вклучува тастатура за игри, слушалки, глушец и подлога. Сите додатоци, освен подлогата, се жичени, така што нема да морате да се грижите за доцнење.

Вклучената тастатура е островче, мембрана, со Rainbow LED осветлување, метална основа и ресурс од 5 милиони преси. Добар звук во слушалките обезбедуваат звучници од 50 mm со отпор од 32 оми и фреквентен опсег од 20 Hz до 20 kHz. Слушалките на слушалките се изработени од висококвалитетна еко-кожа, тука е обезбеден микрофон, а тежат само 300 g, така што долгите „лизгали“ ќе минуваат удобно. Глувчето има широко ниво на прилагодување од 800 до 7200 dpi, 7 копчиња и RGB осветлување. Подлогата за глувчето 310×240×3 mm е опремена со гумена основа која безбедно ја фиксира на масата, а шиењето по должината на рабовите ќе ги заштити од губење на нивниот презентативен изглед. Можете да купите комплет GamePro Pink 4 во 1 USB за 42,5 долари.

Прочитајте исто така:

Глувче GamePro GM370 USB Бело

GamePro GM370 USB Бело

Но, не само со комплети додатоци. Често се случува да нема поента во сетот, бидејќи гејмерот е искусен и има се што е потребно за пријатно слободно време за играње. Па, речиси сè. Тогаш подобро е да изберете нешто што му недостасува на вашиот гејмер за целосна среќа.

Доколку барате симпатичен гејмерски глушец како подарок, а во исто време сте со буџет, ви препорачуваме да обрнете внимание на GamePro GM370 USB Бело. Ова е жичен оптички манипулатор со 7 програмабилни копчиња, претставен во бела боја, погоден и за машки и за женски гејмери. Глувчето има ергономска асиметрична форма за удобна контрола за време на жестоки битки, како и стилско RGB осветлување со 4 режими и пријатен слој на мек допир. Кабелот овде е флексибилен, долг 1,5 метри и има силно ткаење, што долго ќе го зачува интегритетот. Флексибилното прилагодување на чувствителноста на сензорот од 800 до 6400 dpi ќе ви овозможи да го прилагодите GamePro GM370 USB White на вашиот стил на играње. Бараната цена е само 10 долари.

Глувче Razer Orochi V2 безжичен кварц

Безжичен кварц Razer Orochi V2

Безжичен кварц Razer Orochi V2 веќе понапреден гејмерски глушец кој тежи само 60 g и е еден од најлесните модели на пазарот. Розевото глувче ќе биде добар подарок за гејмер, а поради фактот што моделот има симетричен дизајн, тој е погоден за контрола од лева рака. Моделот се поврзува безжично преку Bluetooth или преку интерфејсот Razer Hyperspeed Wireless од 2,4 GHz.

Razer Orochi V2 Wireless има отвор за хибридна батерија - една AA или AAA батерија е доволна за долгорочно работење. Во зависност од тоа која батерија ќе се користи, центарот на гравитација на манипулаторот ќе се промени, што ви овозможува да изберете оптимална рамнотежа за себе. Патем, една батерија АА ќе трае долго: до 950 часа кога е поврзана преку Bluetooth и до 425 часа кога се користи радио интерфејсот. 6 копчиња може да се програмираат преку комерцијалниот софтвер Razer Synapse 3, а вградената меморија ви овозможува да зачувате макроа за различни сценарија за користење. За совршено лизгање, ногарките се направени од висококвалитетен тефлон. Можете да купите глушец од Razer за 62,5 долари.

Прочитајте исто така:

Razer Strider Голем кварцен мат

Razer Strider Голем кварц

Глувчето може да го надополните со Razer Strider Large подлога во истата Кварцна боја. Ова е висококвалитетна површина за игри со димензии 45,0×40,0×0,3 cm, што е совршена и за оптички и за ласерски глувци. Основата на подлогата е гумена, а работната површина е со текстилна обвивка, која овозможува лесно лизгање и јасна контрола на глувчето. Зашиените рабови ќе го одржуваат килимот во форма долго време, а површината отпорна на влага ќе штити од течна и сложена нечистотија. Се продава голема кварцна подлога Razer Strider од 50 долари.

Слушалки Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz

Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz

Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz - ова е најслаткиот подарок во нашиот избор. Не само девојките и не само гејмерите ќе бидат воодушевени од слушалки со нео-уши, а исто така и во розова боја. Се разбира, како и секој гејмерски уред кој се почитува себеси, Razer Kraken BT Kitty Edition има RGB осветлување со широк опсег на светлосни ефекти.

Емитери од 40 mm се одговорни за квалитетот на репродукцијата, а со цел корисникот да биде јасно слушнат за време на игрите и комуникацијата, обезбедена е низа микрофони. Покрај тоа, слушалките имаат режим на игра со ниско ниво на доцнење од 40 ms, како и ANC технологија за филтрирање на амбиенталниот шум. Ваков „мачка“ подарок чини околу 100 долари.

Прочитајте исто така:

Кварцна тастатура Razer Huntsman V2 Tenkeyless со црвен прекинувач

Razer Huntsman V2 Tenkeyless Црвен прекинувач кварц

Друг успешен „девојчески“ подарок е гејмерската тастатура Razer Huntsman V2 Tenkeyless Red Switch во кварц боја. Ова е компактна оптичка тастатура со речиси нула влезно доцнење и удобен потпирач за дланка. Моделот користи Red Switch прекинувачи со фреквенција на гласање до 8000 Hz и подобрени амортизери кои обезбедуваат потивко и помазно пишување. За уште потивко работење, Razer Huntsman V2 користи слој од пена што го елиминира штракањето за време на пишувањето.

Двокомпонентното обликување на капачињата, изработено од PBT пластика, обезбедува издржливост на површината, која на некои места нема да се трие и да стане сјајна за време на работата. Тастатурата е жична и има кабел што се вади за лесна преносливост. Има и внатрешна меморија, која е доволна за зачувување до 5 профили и можност за зачувување на поставките во складиштето во облак. Цената на Razer Huntsman V2 Tenkeyless е околу 175 долари.

Горенаведените додатоци за игри на Razer можат да направат убав комплет за подароци доколку е потребно. А, благодарение на тоа што сите се достапни и во црна боја, можете да изберете подарок за гејмер кој навистина не сака светли бои.

Мечка ASUS ROG Keris Wireless AimPoint

ASUS ROG Керис AimPoint

Уште еден кул глушец за игри во нашиот избор - ASUS ROG Keris Wireless AimPoint. Претставен е во две класични бои - црна и бела. Манипулаторот овде е оптички, со сопствен сензор ROG AimPoint со резолуција од 36000 dpi. Максималното забрзување на глувчето е 50G, а брзината е 650 ips. Моделот има 4 механички копчиња кои можат да се програмираат преку комерцијалниот софтвер Armory Crate, како и Aura Sync RGB осветлување.

ASUS ROG Keris Wireless AimPoint ги поддржува сите видови конекции - жичени, преку Bluetooth 5.1 или радио канал. Внатре има батерија од 370 mAh која обезбедува до 119 часа траење на батеријата без позадинско осветлување и до 86 часа со стандардното позадинско осветлување. Глувчето тежи 75 g, а неговата обмислена форма е идеална за држење со прсти и канџи. Вградената меморија е доволна за складирање до 5 макроа. Приближната цена на моделот е 100 долари.

Прочитајте исто така:

Слушалки ASUS ROG Cetra True Wireless

ASUS ROG Cetra True Wireless

Слушалки ASUS ROG Cetra True Wireless - прилично оригинален подарок за 14 февруари. Како прво, ова се компактни универзални слушалки TWS со мала латентност што ќе им се допадне и на гејмерите и на љубителите на музиката. Слушалките за во уво се достапни и во две бои (црна и бела), имаат заштита од влага според стандардот IPX4 и деликатно позадинско осветлување.

ROG Cetra True Wireless

Внатре се инсталирани динамички емитери од 10 mm. Режимот на игра и добро осмислениот софтвер, кој ви овозможува да постигнете виртуелен звук во формат 7.1, ви овозможуваат да го слушнете пристапот на непријателот од секаде. Покрај игрите, ASUS ROG Cetra True Wireless се исто така одлични за слушање музика или гледање филмови. Има поддршка за AAC кодек, ANC и режим на транспарентност, вградени микрофони, поддршка за безжично полнење и флексибилни поставки преку сопствената апликација. Вградената батерија обезбедува до 4,8 часа користење со вклучен ANC и до 6 без него, а со куќиштето оваа бројка се зголемува на 21,8 и 27 часа, соодветно. Можете да купите гејмерски TWS за околу 100 долари.

Ранец Lenovo Legion Armored ранец II 17

Оклопен ранец Lenovo Legion II 17

За да можете да ја понесете сета ваша „добрина“ за играње со себе (на пример, за сесии на гостински игри), ќе ви треба простран и сигурен ранец. Како што е, на пример, Lenovo Legion Armored Backpack II 17. Предноста на ранецот беше тврдиот преден панел што ќе ги заштити гаџетите од механичко оштетување. Покрај својствата отпорни на удари, површината е отпорна на влага и нечистотија.

Моделот е претставен во универзална црна боја и е совршен и за гејмер и за гејмер. Капацитетот на ранецот е дизајниран за лаптоп од 17,3 инчи и многу додатоци, бидејќи, покрај 3 големи прегради, има и 16 џебови. Lenovo Legion Armored Backpack II 17 е изработен од полиестер, има анатомски грб со вентилација и ремен на градите. Се продава ранец Lenovo од 52$.

Како што можете да видите, не е тешко да го развеселите вашиот значаен другар на Денот на вљубените, дури и ако имате прилично скромен буџет. И многу е кул кога подарокот одговара на интересите на саканата личност, а не е редовен подарок од најблискиот супермаркет. Со што ќе ја изненадите вашата сакана на 14 февруари?

Прочитајте исто така:

Eugenia Faber
Eugenia Faber
Љубител на гаџети со искуство. Верувам дека кафето, мачките и квалитетниот филм се соодветни под никакви околности. Почесен (или не толку) вешт во сектата DIY, одмарајќи со четка и пиштол за лепак во моите раце.

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Популарно сега