СтатииИзбор на уредиТОП-10 безжични полначи за паметни телефони, лето 2022 година

ТОП-10 безжични полначи за паметни телефони, лето 2022 година

-

Паметни телефони со поддршка безжично полнење станува се повеќе и повеќе. Во 2022 година такви има дури и во среднобуџетскиот сегмент. И самите приклучни станици стануваат се подостапни. Сега ова веќе не е функција за избраните, туку вообичаена работа за речиси секој корисник - да не го поврзувате кабелот со уредот, туку едноставно да го ставите на уредот, кој исто така може да биде стилски. За да ви го олесниме изборот, на едно место ги собравме најдобрите според нас и популарни модели. И кој безжичен полнач ви се допаѓа?

ТОП-10 безжични полначи за паметни телефони, лето 2021 година

Прочитајте исто така:

Xiaomi Ми безжичен држач за полнење 20W

Xiaomi Безжичен држач за полнење Mi

Ефтино безжично полнење Xiaomi Безжичниот држач за полнење Mi изгледа стилски и уредно. Опремен е со индикатори за работа и USB Type-C приклучок. Моќта на полнење е 20 W, технологијата е Qi. Погоден за сите уреди со оваа технологија без да се врзува за платформата. Моделот го бараат од 24 долари.

Xiaomi Ми безжичен држач за полнење 30W

Xiaomi Ми безжичен држач за полнење 30W

Популарен модел Xiaomi Mi Wireless Charging Stand 30W нуди помоќно безжично полнење на 30W и уште поедноставен дизајн. Има приклучок за USB Type-C, а вклучени се и кабел и адаптер за напојување. Тие не заборавија да инсталираат светлосни индикатори на куќиштето за да може корисникот да го разбере статусот на полнење. Xiaomi Mi Wireless Charging Stand 30W се продава по цена од 44 долари.

Видете исто така: 

Samsung ЕП-Н5200

Samsung ЕП-Н5200

Безжично полнење Samsung EP-N5200 чини повеќе од претходниот модел, но е исто толку популарен, уреден и строг во дизајнот. По цена од 54 долари, моделот нуди вграден ладилник кој го лади паметниот телефон и полнач Qi од 15 W. Има индикатор и USB C порта.

Canyon CNS-WCS303

Canyon CNS-WCS303

Canyon CNS-WCS303 безжично полни не само паметен телефон, туку и „паметен“ часовник или фитнес тракер. Моќта на полнење за еден уред е 15 W. Дизајнот е едноставен, но со светло зелена лента. Доаѓа со кабел долг 1,2 метри и се поврзува преку USB C порта. Canyon CNS-WCS303 се продава за 29 долари.

Прочитајте исто така: 

Promate AuraPad-15

Promate AuraPad-15

Promate AuraPad-15 е буџетски безжичен полнач за паметни телефони во тенок, минималистички дизајн. Во исто време, ова е едноставен модел без никакви превиткувања што ги полни уредите на 15 W. Тие не заборавија да го инсталираат светлосниот индикатор на куќиштето. Моделот го бараат од 19 долари.

Белкин WIZ008

Белкин WIZ008

Со цена од околу 70 долари, безжичниот полнач Belkin WIZ008 нуди стилски дизајн на телото и платформа за полнење на два уреди истовремено. Вкупната моќност на полнење за два гаџети е 30 W, а ако наполните само еден, тој дава 15 W. Моделот е сертифициран за работа со уреди Apple.

Прочитајте исто така: 

Hoco CW11

безжично полнење Hoco CW11

Моделот Hoco CW11 е направен во ретро стил и создаден само за безжично полнење на паметни телефони. Декларираната моќност е 10 W, а приклучокот за напојување овде е microUSB. Но, цената е угодна, благодарение на што полнењето Qi е популарно. Го бараат од 16 долари.

Силиконски хоризонтален безжичен полнач за работна површина BASEUS

Силиконски хоризонтален безжичен полнач за работна површина BASEUS

Безжичното полнење за паметни телефони BASEUS Silicone Horizontal Desktop Wireless Charger изгледа необично, но чини еден денар (од 15 долари). Во исто време, уредот може да се полни на него не само во вертикална положба, туку и хоризонтално, што ќе овозможи, на пример, да гледате видеа или друга содржина.

Нема многу моќно полнење во BASEUS Силиконскиот хоризонтален десктоп безжичен полнач, што веднаш се навестува со цената, но 10 W е нормална бројка за буџетскиот сегмент, а има и целосен индикатор за кабел и работа.

Прочитајте исто така:

ColorWay CW-CHW31Q

безжично полнење ColorWay CW-CHW31Q

ColorWay CW-CHW31Q е уште еден едноставен и популарен модел од буџетскиот сегмент со една платформа за полнење и моќност од 15 W. Дизајнот дури може да се нарече стилски, па дури и со цена од 17 долари.

Безжичен штанд за полнење Moshi Lounge Q

безжично полнење Moshi Lounge Q Безжичен држач за полнење

Но, држачот за безжично полнење Moshi Lounge Q не е евтина опција, но е стилски и од познат производител. Безжичното полнење ќе го надополни речиси секој ентериер и има прилагодлив држач за паметниот телефон да се полни вертикално или хоризонтално.

Безжичниот држач за полнење Moshi Lounge Q е опремен со 1,2-метарски неотстранлив кабел, индикатор за работа и моќност на полнење од 15 W. Приклучок за USB C. Моделот се бара од 90 долари.

Дали користите безжично полнење? Ако е така, пишете го моделот во коментар, особено ако не е во нашиот избор. Или споделете го вашето искуство со полнењето што го имаме за другите корисници да знаат што да очекуваат при купувањето.

Прочитајте исто така:

И не заборавајте! Ако сакате да и помогнете на Украина во борбата против руските окупатори, најдобар начин да го направите тоа е да донирате за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Pavel Chyikin
Pavel Chyikin
Многу пишувам и читам. Понекогаш играм, гледам филмови и серии, па пишувам и за тоа. Ги сакам сопругата, синот и добрата храна.

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Популарно сега