Недела, 25 февруари 2024 година

десктоп v4.2.1

Root NationаудиоСлушалки

Слушалки

Преглед на професионални слушалки TWS Takstar WPM-400: Љубов и омраза

Спојлер - ако би дал конечна оценка за контрастот помеѓу предностите и недостатоците, тогаш Takstar WPM-400 би го добиле највисокото можно. За...

Преглед на слушалки „Отворено уво“. Huawei FreeClip

На крајот на годината на настанот во Дубаи Huawei најави слушалки од нов формат - „Отвори безжичен стерео“. Тие се нарекуваат Huawei FreeClip и имајте, тивко...

Преглед на слушалките Noble Audio FoKus Mystique TWS: половина царство за квалитетен звук

Noble Audio FoKus Mystique се најскапите TWS слушалки што ги имам тестирано во мојата пракса. Претходно добивав главно производи за тестирање...

Преглед на слушалки на Orchestra Lite од Kiwi Ears: жичен, модуларен, искрен

Кога продавав паметни телефони, пред многу години, мојот „тренер“ ме научи дека кога некој ќе ми пријде и ќе побара да избере паметен телефон, никогаш не ...

Преглед Samsung Galaxy Buds FE: Најприфатливите TWS слушалки на компанијата

Во денешниот свет, каде што постојано сме бомбардирани со информации и стимули, многу луѓе претпочитаат да го исклучуваат звукот со слушалки. Вклучување на вашата омилена...

Преглед на безжични слушалки HUAWEI FreeBuds SE 2

Барате достапни и квалитетни безжични слушалки? Тогаш имам докажана опција која дефинитивно ќе ви одговара. Предлагам да размислиме заедно FreeBuds SE 2 од Huawei —...

Преглед на квартет за уши од киви: импресивни IEM со вградени контроли за тонови

Неодамна ги добивме слушалките за преглед на Kiwi Ears Quartet IEM. И тука веднаш сакам да му се заблагодарам на нашиот партнер, меѓународната онлајн продавница за Hi-Fi опрема LINSOUL, за обезбедувањето...

Преглед на слушалки од квинтет на Kiwi Ears: создаден за избалансиран студиски звук

Отсекогаш со интерес ги гледав манифестациите на малку девијантна (според мене) појава наречена „аудиофилија“. Но, во исто време внимателно гледаше оддалеку, обидувајќи се да не ...

Преглед на Gembird Berlin, Варшава и Малме: Зошто слушалките преку уво сè уште се во мода?

Знаете каде ќе започнам со мојот преглед на слушалките Gembird Berlin? Од карактеристиките. Има Bluetooth 3.0, батерија од 320 mAh и полнење microUSB. Звучи застарено...

Преглед на водечки слушалки HUAWEI FreeBuds про 3

Серии HUAWEI FreeBuds Pro се најнапредните слушалки Huawei. Едно време првиот модел добивал високи оценки, а потоа го освоил светот FreeBuds Про 2 (и...

Преглед на слушалките OneOdio OpenRock S TWS

Прегледот на слушалките OneOdio OpenRock S TWS беше планиран да биде краток и да се состои главно од споредба на моето искуство и - моето исто искуство, но со различно ...

Преглед на TWS слушалки Canyon DoubleBee GTWS-2: Не како што изгледаат

Еден од моите главни критериуми за оценување на безжичните слушалки отсекогаш бил траењето на батеријата. Затоа што нивниот звук е обично 3-4 од 5, а вие секогаш сакате ...

Преглед на TOZO Open Buds: слушалки со отворен формат TWS

Кога ми ги понудија слушалките TOZO Open Buds TWS за преглед, бев 100% сигурен дека се работи за модел на спроводливост на коските. Што секогаш значи одредени...

Откажи преглед на True ANC слушалки за во уво TWS

Денес ќе зборуваме за интересните Defunc True ANC TWS слушалки. Defunc е релативно млад шведски бренд основан во 2015 година, специјализиран за аудио уреди, вклучувајќи…

Преглед на Haylou S35 ANC: Неверојатно кул слушалки по неверојатно ниска цена

Сите сакаме да добиваме подароци. Или нешто многу убаво, а исто така ефтино. Иако, да се разбереме, во денешниот свет, во најголем дел, речиси е невозможно да се купи квалитетен производ...

Преглед на слушалки Haylou X1 2023 TWS: висок квалитет за ниска цена

Haylou неодамна претстави нова компактна безжична TWS слушалка со поништување на шум за време на повици и динамичен драјвер од 12 mm - Haylou X1 2023. Новитетот стигна до ...

Преглед realme Buds Air 5 Pro: Би платил повеќе!

Не толку одамна се одржа презентација на слушалки realme Buds Air 5 Pro. Овој модел ветува одлично, бидејќи има се за удобно користење....

Преглед на TOZO Golden X1: слушалки TWS со три возачи за љубителите на музиката

Се чини дека пазарот на True Wireless Stereo во моментов е неверојатно презаситен. Потрошувачот може да се удави во морето од понуди за секој вкус и паричник. Но, во тоа ...

Споредба на слушалки Takstar PRO 82, Takstar TS-450 и Takstar HD2000

Чудно е што треба да одговарам на прашања за аудиофили, бидејќи никогаш не сум се сметал себеси за таков. И меѓу сите области на видео работа...

Преглед на безжичните слушалки OneOdio A10 Focus

Доколку барате навистина квалитетни и мултифункционални слушалки за не преголема цена, тогаш сте дошле на вистинската адреса. Денес, слушалките OneOdio се на преглед...