Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
аудиоСлушалкиПрво погледнете Huawei FreeBuds 5i: стилски и силен

Прво погледнете Huawei FreeBuds 5i: стилски и силен

-

Huawei задоволен од издавањето на уште еден уред за сите љубители на висококвалитетен звук и стилски дизајн. Нови слушалки Huawei FreeBuds 5i е, како и секогаш, совршена комбинација на надворешна естетика и внатрешна моќ. А уредот веќе го добивме на тестирање, па со вас можеме да ги споделиме нашите први впечатоци.

Huawei FreeBuds 5i

Во Полска Huawei Слушалките FreeBuds 5i ќе бидат достапни во три опции за бои – бела, сина и црна. Меѓу нив, белата е најмалку интересна, бидејќи е сјајна и може да се гребе, но црната и сината се мат, пријатни на допир и многу оригинални поради „мермерната“ боја.

Huawei FreeBuds 5i

Формата е класична - вакуумски „приклучоци“, комплетот вклучува три опции на ушни перничиња за најгусто и удобно носење. Слушалките се заштитени според стандардот IP54, така што не се плашат од дожд и ќе станат сигурни асистенти во теретана, но ништо повеќе.

Во споредба со претходната верзија Huawei слободни пупки 5i стана полесен за 11%, стапчето пократко за 7 mm, а куќиштето исто така малку „ослабна“. Но, промените не беа само естетски - имаше поддршка за LDAC кодекот за подобар, подетален звук, поддршка за аудио со висока резолуција итн.

Веројатно најважниот параметар на која било слушалка е квалитетот на звукот. ВО Huawei FreeBuds 5i е опремен со драјвер од 10 mm, дополнет со висококвалитетна полимерна композитна мембрана. Плус, еквилајзер беше додаден во комерцијалната апликација. Фреквентен опсег Huawei FreeBuds 5i има многу широк фреквентен опсег од 20 Hz - 40 kHz, слушалките имаат добро развиени високи ноти и опиплив кадифеен бас.

По Тестирање на FreeBuds Pro 2 Добро се сеќавам на практичноста на комерцијалната апликација и карактеристиките на контрола на допир на слушалките. морам да кажам Huawei Во овој поглед, FreeBuds 5i на никаков начин не е инфериорен во однос на предводникот, сè е што е можно поудобно и интуитивно. Наскоро ќе ги анализираме сите чипови во детален преглед.

Huawei FreeBuds 5i

ANC е моќна конкурентна предност на FreeBuds 5i, слушалките имаат неколку микрофони - за надворешни и за внатрешни звуци. Испробано е во пракса - штета што не можете да дадете целосен совет со детски плач. Но, без проблем можат да се справат со звуците од домаќинството и со прегласните разговори на соседите зад ѕидот. Нивото на намалување на бучавата може да се избере и во зависност од околината - тивко место, средно гласно и бучно.

Покрај режимот за намалување на шумот во Huawei FreeBuds 5i има режим на „транспарентност“, така што можете јасно да слушнете се што се случува околу вас - неопходен чип за безбедно движење по градските патишта.

Во реалниот живот, FreeBuds 5i работи со два уреди во исто време - и тие можат да бидат кој било оперативен систем, за мене тоа е стандардна опција на лаптоп и паметен телефон. На прв поглед, функцијата е едноставна, но во пракса е исклучително неопходна и корисна!

Изгледа дека FreeBuds 5i е исклучително автономен - тие ветуваат до 28 часа вкупно траење на батеријата за слушалките и куќиштето. И знаете, јас верувам во ова, бидејќи дури и цел ден активна употреба не можеше да го изеде целото полнење на слушалките.

Така, со доаѓањето на FreeBuds 5i Huawei уште еднаш покажаа дека знаат да додадат интересни стилски акценти на многу технолошки работи. И дека се исто така добро упатени во развојот на нови производи, внимателно избирајќи корисни функции за уште поголемо подобрување на моделите.

Прочитајте исто така:

Ако сакате да и помогнете на Украина во борбата против руските окупатори, најдобар начин да го направите тоа е да донирате за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

ПРЕГЛЕД НА ПРОЦЕНКИ

Дизајн
10
Ергономија
10
софтвер
9
Звучи
8
Автономија
9
Цена
8

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Популарно сега

Huawei задоволен од издавањето на уште еден уред за сите љубители на висококвалитетен звук и стилски дизајн. Нови слушалки Huawei FreeBuds 5i е, како и секогаш, совршена комбинација на надворешна естетика и внатрешна моќ. А уредот веќе го добивме на тестирање, па со вас можеме да ги споделиме нашите први впечатоци. ВО...Прво погледнете Huawei FreeBuds 5i: стилски и силен