Root NationОсврти на гаџети

Осврти на гаџети

Преглед ASUS Zenbook DUO (2024) UX8406: два дисплеа - двојно поголема забава

Ново ASUS Zenbook DUO (2024) е лаптоп со два OLED дисплеи, кој е подготвен да ги изненади не само обичните корисници, туку и луѓето од креативните специјалитети. Отсекогаш сум го следел...

Преглед POCO X6 5G: идниот бестселер?

Неодамна направивме преглед POCO X6 Pro 5G. Денес сакам да ве запознаам со една млада манекенка - POCO X6 5G. Од името веќе е јасно...

Преглед на лаптоп Acer Aspire 7 A715-76G

Повеќето корисници претпочитаат лаптопи кои комбинираат атрактивен изглед, моќно полнење и различни функционалности. Токму тоа е Acer Aspire 7...

Видео преглед на паметниот телефон TECNO Spark 20 PRO

Денеска правиме преглед на нов буџетски паметен телефон Tecno Spark 20 Pro. Овој смартфон навистина им конкурира на популарните модели од буџетскиот сегмент. Се одликува со 6,78-инчен ...

Видео преглед на паметниот телефон Samsung Galaxy А35 5Г

Денеска правиме преглед на нов буџетски паметен телефон Samsung Galaxy A35 5G, опремен со напредни безбедносни карактеристики и нови можности за фотографирање. Смартфонот е опремен со оптичка и дигитална стабилизација на сликата,...

Видео преглед на паметниот телефон Samsung Galaxy А55 5Г

Денеска правиме преглед на нов производ од компанијата Samsung. Ова е буџетски паметен телефон  Samsung Galaxy A55 5G, опремен со напредни безбедносни карактеристики, напредна функција за ноќно снимање и...

Видео преглед на буџетски паметен телефон Infinix HЕШКО 40

Денес разгледуваме буџетски паметен телефон Infinix HOT 40. Има добри карактеристики - моќен процесор, FHD+ дисплеј со брзина на освежување до 90 Hz, тројна главна...

Топ 5 видео прегледи Motorola Edge 40 Neo од украински блогери

Продолжувајќи ја нашата серија „Гаџети низ призмата на украинските блогери“, повторно со задоволство ви презентираме колекција од најинтересните видео осврти. Овој пат ќе се свртиме кон новитетот од...

Преглед на лаптопот Dream Machines RG4070-17UA21 со GeForce RTX 4070

Новиот Dream Machines RG4070-17UA21 вреди да се обрне внимание на оние кои бараат гејмерски лаптоп со GeForce RTX 4070 и процесор Intel Core од 13-та генерација за...

Преглед на паметен телефон OPPO A79 5G: Три

Кинеска компанија OPPO долго време се етаблира на преполниот пазар на телефони како производител на висококвалитетни паметни телефони од различни ценовни категории. Една од најпопуларните линии на овој бренд е...

Преглед на паметни телефони Redmi Note 13 и Note 13 5G

Веќе зборував за предводникот на 13-те линии Redmi Note 13 Pro+ 5G. Ги споредив Redmi Note 13 Pro и Redmi Note 13 Pro 5G...

Видео преглед на таблетот Oscal Pad 18

Денес го разгледуваме моќниот водечки таблет Oscal Pad 18 12/256GB 4G со елегантен дизајн и извонредни карактеристики. Јасен и светол 11-инчен WUXGA дисплеј, четири моќни...

Преглед на Cubot KingKong AX Protected Smartphone: Цврст, но елегантен

Компанијата Cubot веќе објави многу заштитени паметни телефони, имаме прегледи за неколку од нив на нашата веб-страница. Минатата година производителот го издаде Cubot KingKong 9, кој ...

Прелиминарен преглед TECNO SPARK 20 Pro+: префинет дизајн и добра автономија

Добив паметен телефон од технолошки бренд TECNO, кој освои 2 француски награди за дизајн во 2024 година. Да, ќе се работи за TECNO SPARK 20 Pro+....

Преглед на паметен телефон realme 12 Pro: Сè за камерите

Линијата на паметни телефони во realme широк, но не премногу, а во исто време јасен. На пример, пар „нумерирани“ предводници со префиксот „Pro“ се издаваат секоја година, во 2024 година...

Преглед на паметен телефон HONOR Magic6 Lite: Премногу недостатоци

Не толку одамна (на крајот на минатата година), го разгледавме HONOR Magic5 Lite и откривме дека е успешен. За вашите пари. Но, веќе е објавен нов модел -...

Топ 5 видео прегледи Samsung Galaxy S24 Ultra од украински блогери

Ова е првото пилотско издание на серијата „Гаџети низ призмата на украинските блогери“. Овде ќе најдете собрани на едно место рецензии за најинтересните новитети од светот на гаџетите -...

Видео преглед на паметниот телефон Motorola Работ 40 Нео

Денеска разгледуваме солиден смартфон од средна класа Motorola Работ 40 Нео. Станува збор за елегантен и префинет мобилен уред, со прекрасен и мазен 6,55-инчен POLED екран со...

Преглед на паметни телефони за игри ASUS ROG Phone 8 и 8 Pro: топол и брз!

Нема толку многу паметни телефони на пазарот дизајнирани специјално за љубителите на мобилни игри. Меѓу нив се издвојуваат ASUS РОГ, што не е прва година...

Видео преглед на паметен телефон што се преклопува Motorola Razr 40 Ultra

Денес разгледуваме врвен смартфон што се преклопува Motorola Razr 40 Ultra. Ова е навистина иновативен паметен телефон со два целосни дисплеи. 3,6-инчен интерактивен OLED дисплеј на отворено, одличен...