Лаптопи

Преглед Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11: класика на жанрот

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 е водечки ултрабук на компанијата, кој сè уште е стандард за деловни уреди. Дали е навистина така? Серијата ThinkPad...

Преглед на лаптопот Dream Machines RG4050-17UA29

Ви треба гејмерски лаптоп кој не ги чини сите пари на светот? Потоа обрнете внимание на Dream Machines RG4050-17UA29 со GeForce RTX 4050 и Intel Core процесор од 13-та генерација...

Преглед ASUS ROG Zephyrus G14 (2023): Вистински ѕвер

Ви треба моќен гејмерски лаптоп во пригодна и компактна форма? ASUS ROG Zephyrus G14 (2023) ќе биде одличен избор за вас. Отсекогаш сум бил импресиониран од моќните уреди за игри...

Преглед Lenovo LOQ 16IRH8: прифатлив лаптоп за игри

Дали барате ефтин лаптоп за игри што ќе ви овозможи да уживате во играта? Потоа Lenovo LOQ 16IRH8 сигурно ќе го привлече вашето внимание. За удобно играње игри не е потребно...

Преглед на лаптоп 2E Complex Pro 14 Lite: фотографски екран, брзо полнење и Thunderbolt

Младиот бренд за електроника 2E продолжува да го шири своето портфолио на преносни компјутери. Претходно ве запознавме со средниот 15-инчен Imaginary модел и големиот 17-инчен Complex Pro....

Преглед ASUS Vivoкнига S15 OLED: лаптоп за вистинска работа

ASUS Vivoкнигата S15 OLED е добро избалансиран лаптоп со OLED екран, нов процесор од 13-та генерација и видео картичка Intel Arc A350M. Достапен лаптоп за сигурна работа. Во модерните...

Преглед Lenovo Legion Pro 7i Gen 8: Премиум лаптоп за игри

Ново Lenovo Legion Pro 7i Gen 8 ги има сите карактеристики да го замени вашиот десктоп компјутер за игри. Ова е моќен и пренослив лаптоп за игри. Модерен лаптоп за игри има...

Преглед на лаптоп ASUS ExpertBook B9 (B9403CVA): лесен, стилски, продуктивен

Денес имам елегантен и стилски ултрабук за преглед ASUS Експертска книга Б9. За оние кои не знаат по што ултрабук се разликуваат од обичните лаптопи, ќе објаснам...

Преглед на гејмерски лаптоп MSI Raider GE78HX 13VI-209UA: Убиј мм-чудовиште!

Денес го разгледуваме MSI Raider GE78HX 13VI-209UA — еден од претставниците на врвната линија на гејмерски лаптопи од MSI. Зошто пред-топ? Бидејќи постои ...

Префрли се на Apple MacBook Air со M2 процесор: преглед и мои впечатоци

Во 2021 година, напишав на Root-Nation статија за моето префрлување на MacBook Pro со M1 процесор. Оттогаш тече многу вода, веќе се подновив...

Преглед Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8: моќен мултимедијален лаптоп

Lenovo Yoga Pro 7 14IRH8 е навистина моќен мултимедијален лаптоп со дискретна графичка картичка Nvidia RTX 4050, мат 3K дисплеј со фреквенција од 120 Hz и...

Преглед на лаптоп Acer Нитро 5 AN515-47 2023 година

Денес имам гејмерски лаптоп за преглед Acer Нитро 5 AN515-47-R90X. Ова е ажуриран модел од линијата Nitro кој беше објавен пред само неколку месеци....

Преглед на лаптоп ASUS ROG Strix Scar 16 G634J: Побрзо, подобро, повеќе

На крајот на минатата година, бев воодушевен од неверојатно моќниот ROG Strix Scar 17 SE: имаше одличен дизајн (ако сте за блескави игри) со ...

Преглед Acer Swift Go 14 (SFG14-71): лаптоп за живот во движење

Acer Swift Go е серија лаптопи со слики, која беше претставена на CES 2023 година во Лас Вегас заедно со многу други лаптопи и интересни гаџети. Но...

Преглед Lenovo Легија 5 15IAH7H: моќен „легионер“

Lenovo Legion 5 15IAH7H припаѓа на многу успешна серија лаптопи за игри наменети за најпребирливите гејмери. Тој е еден од најмоќните гејмерски уреди на пазарот. Серијата Легија...

Преглед Lenovo ThinkBook 16 G4+ IAP: добар мултимедијален лаптоп

Lenovo ThinkBook 16 G4+ IAP не само што има елегантен и модерен изглед, туку и високи перформанси благодарение на комбинацијата на компоненти. Помина долго време откако јас ...

Преглед на лаптоп за игри ASUS ROG STRIX SCAR 17 G733PY-LL020X

ROG Strix SCAR 17 (2023) е нова предводничка линија на гејмерски лаптопи од ASUS. На изложбата за прв пат беа претставени ажурираните модели на SCAR 17 (2023) CES...

Преглед на лаптоп Lenovo ThinkBook Plus Gen 3: Кога екраните се доволни

Добредојдовте во анонимниот клуб на работохоличари. Јас се викам Никита и сум работохолик кој сака да прави неколку работи во исто време. Дури и сега, додека го пишувам ова многу…

Оперативно искуство ASUS Zenbook 14 OLED: елегантна алатка

Пазарот на мобилни и функционални лаптопи денес е исклучително преполн! Можеме да најдеме многу одлични уреди, но само неколку од нив се издвојуваат како нешто посебно. Со ваква техника,...

Преглед ASUS Zenbook 14 OLED (UX3402): ултрапреносен, стилски и моќен

Одличен OLED екран, Intel Core i7-1260P процесор, елегантен дизајн и обемна батерија - сето ова ASUS Zenbook 14 OLED. Денес во нашиот преглед ќе кажеме точно...