четврток, 22 февруари 2024 година

десктоп v4.2.1

Root NationОсврти на гаџетиПаметни телефони

Паметни телефони

Видео преглед на паметниот телефон Motorola Moto G84: Нов врв за вашите пари?

Денес разгледуваме паметен телефон Motorola Мото G84. Моделот има добри технички карактеристики, добра ергономија и кул дизајн. Меѓу главните карактеристики може да се забележи 6,5-инчен pOLЕД дисплеј...

Преглед на OnePlus 12R: Поедноставена верзија на OnePlus 12, што е различно

Неодамна се одржа европската премиера на смартфоните од серијата R на OnePlus. Веќе ги споделивме првите впечатоци од предводникот OnePlus 12, денес ќе зборуваме за неговата поедноставена верзија...

Преглед на POCO M6 Pro: Функционалност по пристојна цена

На почетокот на годината POCO претстави два уреди од серијата X (X6 и X6 Pro) и нов модел од линијата M - M6 Pro. Денеска...

OnePlus 12: Првите впечатоци од новиот производ

Се одржа официјалната европска презентација на смартфонот OnePlus 12. Ова е новиот предводник на брендот и еден од најдобрите Android- паметни телефони од 2024 година. Успеавме да се запознаеме со новиот производ за...

Преглед на DOOGEE V30 Pro: заштитен паметен телефон со камера од 200 MP

Кога ми понудија да прегледам заштитен паметен телефон, решив да дознаам кои се идеите и очекувањата на луѓето за паметните телефони од оваа класа. Она што го слушнав лесно може да се сумира на следниов начин...

Преглед на паметен телефон Samsung Galaxy S23 FE: Речиси предводник

На крајот на 2023 година на пазарот се појави нов паметен телефон Samsung Galaxy S23 FE. Тоа е продолжение на предводникот на линијата на телефони Samsung, за што сведочи буквата С...

Преглед на паметен телефон Cubot P80

Денес имам паметен телефон Cubot P80 за преглед. Овој модел е најсветлиот претставник на незаштитените ултра буџетски уреди од кинеската компанија Cubot. Што е интересно за овој паметен телефон? Па,...

Преглед на паметен телефон Nokia G42 5G

Денес го разгледуваме паметниот телефон Nokia G42 5G. Што е интересно за него? Пред се затоа што е Нокиа. Второ, добрите карактеристики на уредот. Инаку, моделот...

Преглед на паметен телефон Nokia C32: пристоен буџетски буџет

Неодамна добивме паметен телефон Nokia C32 за преглед. Смартфонот е ефтин, чини од 4199 UAH, па ќе го оцениме во категоријата „буџетски уреди“.

Преглед на паметен телефон Xiaomi 13T

Внимателните читатели забележаа дека неодамна разгледавме паметен телефон Xiaomi 13T Pro. Сега е време за „помладиот брат“ - Xiaomi 13Т. Дали значително ќе влијае на ...

Преглед на Cubot KingKong 8: пристоен заштитен буџет 3-во-1

Денеска разгледуваме заштитена новина од Cubot - Cubot KingKong 8. Технички, на многу начини е сличен на Kingkong Power. „Осум“ исто така ...

Преглед на Cubot Note 40: Што да очекувате од паметен телефон за малку пари

За разлика од многу производители на паметни телефони од Кина, Cubot беше врежан во моето сеќавање уште во далечната 2012-13 година, кога овој бренд стана широко...

Преглед на Oukitel WP27: солиден заштитен буџет

Денес го имам за преглед заштитениот паметен телефон Oukitel WP27. Ова е нов модел кој неодамна се појави во продажба. Покрај заштитата од удари, прашина и вода,...

Преглед на HONOR Magic5 Lite: убав претставник на средната класа

Минатата година брендот HONOR се врати спектакуларно на европскиот пазар, а оваа есен и на украинскиот пазар. Се разбира, враќањето дојде со целосен арсенал уреди на…

Преглед на паметен телефон Xiaomi 13Т Про

Xiaomi 13T Pro е свеж претставник на брендот. Ветувањата се добри и се чини дека имаме нов главен кандидат или барем „главен убиец“. Денес ќе разбереме...

Преглед Motorola Moto G54 Power 5G: моќно решение

Дали барате паметен телефон кој комбинира високи перформанси, напредна технологија и импресивен дизајн? Треба да обрнете внимание на Motorola Мото G54 Моќ. Никогаш не помислив дека еднаш ...

Nothing Phone 2 преглед: Најоригиналниот телефон на пазарот

Го купив овој прекрасен телефон во средината на октомври и не престанува да ме воодушевува. Затоа, денес сакам да споделам со вас…

Samsung Galaxy Флип5 наспроти Motorola Razr 40 Ultra: Битка на двајцата Јокозуни

Модерните школки предизвикуваат голема возбуда не само кај експертите, туку и кај обичните корисници. Денес имаме вистинска битка: Samsung Galaxy Флип5 наспроти Motorola Razr...

Преглед на HONOR X8a: камера од 100 MP и моќна батерија

Неодамна, компанијата ALLO официјално го објави враќањето на брендот за паметни телефони HONOR на украинскиот пазар. На 1 септември 2023 година започна продажбата на пет нови естетски и моќни модели одеднаш:...

Впечатоци од OPPO Најдете N3 Flip: се преклопува, ладно, недостапно

Телефоните што се преклопуваат стануваат сè попопуларни. Не толку одамна, се запознавме со овогодинешните новитети: предводници Samsung Galaxy Флип5, Motorola Razr 40 Ultra и доста прифатлива...