Вторник, 27 февруари 2024 година

десктоп v4.2.1

Таблети

Преглед на N-one NPad Pro: буџетски таблет што сакате да го задржите

Не се ни сеќавам кога последен пат прегледав таблет. Згора на тоа, да бидам искрен, немаше ни да го направам тоа во блиска иднина...

Преглед на таблетот Redmi Pad - едноставен и без важничене

Како што велат, понекогаш е празно, понекогаш густо - а сега држам уште еден таблет во рацете. Веќе имаше супер-џин, премиум тетратка исто така, што е интересно...

Преглед на таблет Lenovo Tab P11 Pro Gen 2: Digital Moleskin

Неодамна добив џиновски таблет Samsung Таб S8 Ultra и јас решивме дека големата дијагонала е премногу мака, а иглата е ...

Преглед realme Подлога X: Извонреден таблет

Најинтересниот таблет realme - 11-инчен Pad X. Уредот нуди поддршка за 5G мрежа со добри компоненти по многу разумна цена. realme Pad X е создаден…

Преглед Lenovo Tab M10 Plus: прифатлива таблета за забава

Во мај 2022 г Lenovo објави уште еден буџетски мултимедијален таблет, чии цени започнуваат од 7700 UAH. Можете ли да очекувате добар квалитет за...

Преглед на таблет Huawei MatePad SE 10,4

Одамна сум навикнат таблетите да ги сметам за нешто сосема непотребно, па дури и може да се каже „дополнителен гаџет“. Но неодамна дознав дека присуството на пренослив уред со ...

Преглед на Oukitel RT3: Таблетот од 8 инчи кој не може да се убие

Oukitel RT3 е свеж заштитен таблет кој беше претставен на крајот на 2022 година. И денес го имаме на увид. Што е интересно за него? Најпрво,...

Преглед Huawei MatePad Pro 12.6 (2022): Дали е далеку од идеален?

Посебен уред дојде кај мене за тестирање - голем таблет од сегментот ТОП. Компанијата има и функционални додатоци кои го откриваат нејзиниот потенцијал. Сосема е нов Huawei...

Преглед на таблет Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: Дали е премногу?

Денес, таблетите се прилично специфична ниша. Од една страна, има гигантски (понекогаш дури и преклопливи) паметни телефони, од друга - ултра тенки ултрабук со големи ...

Преглед realme Pad Mini: Компактен и евтин таблет

Првиот таблет на компанијата realme претставен во есента 2021 година, а веќе во пролетта 2022 година беше објавен вториот. Ново realme Pad Mini не стана ...

Преглед realme Подлога: Првиот таблет на производителот

Во есента 2021 година, компанијата realme го претстави својот прв таблет - realme Подлога. Како што е карактеристично за различни уреди на брендот, таблетот се покажа доста интересен во однос на техничките ...

Преглед на TCL Tab Max 10.4: добар таблет за мултимедија

Веќе трета недела Украина самоуверено им се спротивставува на напаѓачите од Руската Федерација, кои ги гледа цел свет, а кои нашата редакција секојдневно ги покрива во вести и написи....

Преглед Lenovo Yoga Tab 13 – Таблет или ТВ?

Пазарот на таблети е интересен. Толку интересно. И покрај тоа што се развива многу бавно, секоја година излегува нешто интересно. А особено е интересно кога ...

Десктоп таблет: преглед Lenovo Јога таб 11

Меѓу десетици идентични правоаголни таблети - денешните таблети - има само една серија што не може да се помеша со ниту еден друг модел. Тоа Lenovo Таб за јога,...

Преглед Samsung Galaxy Tab S7 FE: Изненадувачки паметен компромис

Samsung Galaxy Tab S7 FE производителот го замислил како таблет од висока класа, но со мали компромиси. Дали корејската компанија успеа? Уреди Samsung со ознака Fan Edition,...

Преглед Xiaomi Подлога 5: Одличен мултимедијален таблет

Во август оваа година, заедно со водечкиот паметен телефон Mix 4, компанијата Xiaomi претстави нови таблети во Кина: Pad 5 и Pad 5 Pro. Новина...

Преглед Huawei MatePad 11: тестирање на првиот таблет базиран на HarmonyOS

Нашите уредници успеаја да се запознаат со таблетот Huawei MatePad 11 не е многу пред неговото официјално претставување, па подготвени сме да споделиме впечатоци и од...

Преглед Lenovo Таб P11: Таблет со потенцијал?

Во денешно време, тешко е да се најде подосадна класа на гаџети од таблетите Android, кои веќе осум години изгледаат и работат непроменети. Ова доведе до ...
00:03:43

Видео: Преглед на Pixus Blast - Gaming таблет за деца

Здраво на сите! Иако пазарот на таблети не е толку активен како пазарот на паметни телефони, сепак тука има интересни опции кои не можам да ги ...
00:03:45

Видео: Пиксус Џокер Преглед - Достапен таблет од 10 инчи

Здраво на сите! Одамна не зборувавме за таблети, па денес имаме таблет Pixus Joker за преглед. Ајде да видиме што...