Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationГаџетиуреди за носење

уреди за носење

Преглед на паметен часовник Xiaomi Гледајте S1: Дали најскапиот паметен часовник на брендот ќе изненади?

На пазарот на паметни часовници има многу скапи модели како Apple Гледај Samsung Гледајте и некои Huawei Гледајте, како и многу „буџетери“ за 60-110...

Гледајте преглед Huawei Гледајте Fit 2: Технолошки и естетски

Во мај оваа година Huawei претстави нова линија на спортски гаџети. Вклучувајќи часовник Huawei Гледајте Fit 2. Денеска ќе го запознаеме овој прекрасен гаџет...

Преглед на паметен часовник KOSPET Tank M1: Безбедност според воени стандарди

Тешките воени времиња бараат соодветна подготовка. Нема да освојувате планини во шкрилци или да нурнете во океанот со сламка за коктел, нели? Затоа треба да се грижите...

„И ние!“: преглед на паметниот часовник OPPO Гледајте бесплатно

Сите производители на паметни телефони неизбежно се обидуваат да додадат сродни производи во нивниот асортиман - таблети, паметни часовници, фитнес нараквици, додатоци, паметни домашни уреди итн. Причини...

Преглед Samsung Galaxy Watch4: елегантен часовник со нагласок на WearOS

Минимализам во комбинација со елеганција - вака можете да го опишете дизајнот на паметниот часовник Samsung Galaxy Гледајте 4. Дали е ова сè што може да импресионира новитетот? Samsung е еден...

Преглед на паметните часовници Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro и GTS 3: За секого и сè

Компанијата Amazfit објави три нови модели на паметни часовници: GTR 3, GTR 3 Pro и GTS 3. Новините се одликуваат со стилски дизајн, светли AMOLED екрани, голем број на...

Рецензија на Redmi Smart Band Pro: Фитнес нараквица со напредна спортска компонента

Пред неколку месеци, компанијата Xiaomi ја претстави новата генерација на фитнес нараквица од брендот Redmi — Redmi Smart Band Pro. Од името на новитетот веќе може да се погоди дека...

Преглед на Kieslect L11: паметен часовник за подобрата половина

Kieslect е прилично млад бренд од Шангај (компанијата е основана во декември 2018 година) која е специјализирана за разни апарати и гаџети. Денес ќе разговараме...

Преглед Huawei Гледајте GT 3 Elite: спортска елеганција

Huawei Часовникот GT 3 Elite Edition е комбинација од елеганција и спортски функции. За овој „паметен“ часовник ќе зборуваме во овој преглед. Прво за новиот часовник...

Преглед на паметен часовник Samsung Galaxy Гледајте 4 Класик: Класик на жанрот

Ајде да зборуваме за нов денес Samsung Galaxy Watch4 Classic на WearOS. Дали е навистина најдобриот „паметен“ часовник за Android? Пазарот на уреди за носење расте и се развива....

Преглед на паметен часовник Huawei Гледајте GT 3 Elegant базиран на HarmonyOS

На крајот на октомври Huawei одржа презентација на која покажа два нови смартфони, слушалки во форма на кармин, како и паметен часовник Huawei Гледајте GT 3. Како да...

Споредбен преглед на Amazfit Bip U Pro и GTS 2 Mini: Кој паметен часовник е за што?

Компанијата Huami произведува паметни часовници во различни ценовни категории под брендот Amazfit. Имаат и водечки модели, заштитени и отпорни на удари, како и ултра буџетски...

Преглед Huawei Гледајте 3 Pro: врвниот часовник на HarmonyOS

Huawei Watch 3 Pro е првиот паметен часовник со новиот оперативен систем HarmonyOS. Покрај тоа, изгледа навистина луксузно и скапо. Дали вреди...

Преглед на Jiks Watch: Достапен паметен часовник со пулс оксиметар и ЕКГ

Сегментот на евтини паметни часовници и фитнес тракери денес е исклучително широк и разновиден. А високата конкуренција и борбата за купувач ги мотивира производителите да ги опремат своите уреди со уште повеќе ...

Преглед Canyon Wasabi SW-82: Достапен фитнес часовник со GPS

Испадна интересен часовник Canyon Васаби SW-82. Иако воопшто не е часовник, туку обична фитнес нараквица слична на часовникот. Со многу чипс, добра железна компонента и места...

Видео: Преглед на паметен часовник Xiaomi 70mai Saphir WT1004

Денес ќе зборуваме за паметен часовник Xiaomi 70mai Saphir WT1004. Има навистина интересен изглед, но сигурен сум дека не е единствениот ...

Преглед Realme Гледајте S Pro: заштита од вода, GPS и AMOLED - дали е доволно?

Не толку одамна, Дмитро Ковал кажа што е основно Realme Гледајте S. Денес на ред е да зборуваме за „постарата“ верзија - Realme Гледајте...

Преглед Huawei Бенд 6: погоден за секоја облека

Минатата година Huawei го пропушти објавувањето на 5-та верзија на својот фитнес тракер, но оваа година компанијата сепак одлучи да се врати на него. Не тоа...

Преглед Xiaomi Mi Smart Band 6: одличен удар со сензор SpO2

Фитнес тракер Xiaomi Mi Smart Band 6 беше претставен на крајот на март. На почетокот на мај, рачниот гаџет пристигна во Украина. Веќе успеавме да го тестираме и ...

Преглед OPPO Лента: прифатлива фитнес нараквица која го мери нивото на кислород

OPPO Band е прифатлива фитнес нараквица со можност за мерење на нивото на кислород во телото (SpO2). Дали може да биде директен конкурент на серијата Mi Band од Xiaomi? ...

Преглед Realme Гледајте S: првиот круг паметен часовник на компанијата

Во мај минатата година, брендот Realme, кој моментално брзо се развива, го покажа својот прв паметен часовник — Realme Гледајте. Неколку месеци подоцна, можев лично да тестирам ...

Преместување од Android на iPhone, дел II: Apple Часовник и AirPods - дали екосистемот е толку добар?

На почетокот на годината, овде го објавив мојот „долгогодишен“ за купување на iPhone после 5 години на Андроид. Благодарение на сите што ја прочитаа статијата, таа продолжува да користи…

Преглед на Honor Band 6 – Фитнес нараквица или паметен часовник?

Уште во есента минатата година, брендот Honor најави нова, веќе шеста генерација на својата фитнес нараквица - Honor Band 6. Меѓутоа, во исто време, ...

Преглед OPPO Watch е првиот паметен часовник што може да се носи на WearOS

Го купив мојот прв паметен часовник во 2018 година, и тоа беше тоа Huawei Гледајте 2. Се разбира, пред тоа имав фитнес алки, но паметниот часовник ми ...

Преглед на паметен часовник Fobase Magic DIY: променливи рамки, сензор за температура, SpO2

Да се ​​каже дека Кинезите од AliExpress/GearBest и другите го избрале сегментот на паметни часовници е потценување. Има се од...

Преглед Apple Watch SE е часовник за штедливите љубители на јаболка

Заедно со „паметен“ часовник Apple Гледајте ја серијата 6, чиј преглед беше објавен неодамна, како дел од септемвриското издание Apple На Time Flies му беше покажан друг часовник…