Мото Еџ 30 Нео
Root NationИгри

Игри

Ubisoft повторно го одложува Skull and Bones и откажува три игри

Се чини дека финансиските изгледи на француската компанија Ubisoft не изгледаат многу розово. Издавачот откажа уште три игри, по четирите проекти што ги напушти повеќе ...

Орео објави колачиња во стилот на Xbox со кодови за кожи во Halo, Forza и Sea of ​​Thieves

Мајкрософт повторно се здружи со Орео за да создаде колаче со тема Xbox. Има вкупно шест специјални дизајни за колачиња на Xbox, од кои еден содржи…

Epic бесплатно го подарува вселенскиот симулатор Kerbal Space Program

Ако сте во вселената, симулацијата и игрите за бесплатно играње, тогаш Epic Games Store има малку задоцнет божиќен подарок за вас….

The Witcher 3: Дивиот џин преглед (верзија од следната генерација)

Враќањето на третиот „The Witcher“ е чудно. Некогаш, во 2015 година, оваа игра изгледаше како недостижен врв на жанрот и симболизираше CD Projekt RED да стане водечки развивач...

Објавена е трејлер за игра со 4K 60 fps за Corsairs Legacy

Украинското студио Mauris, кое ја развива играта Corsairs Legacy, лансираше игра на украински јазик Youtube-канал на играта, а денес објави трејлер за игра 4K 60 fps од играта. Тимот планира да подготви...

СТАЛКЕР 2 на Unreal Engine 5 доби нов трејлер за игра

Како што се приближува новата година, развивачот на серијата STALKER, GSC Game World, има што да сподели со обожавателите. Неодамна, развивачот објави нов трејлер за игра „Оди на...

Кои игри се достапни бесплатно за претплатниците на PS Plus во јануари

Претплатниците на PlayStation Plus добиваат одлични игри секој месец без дополнителни трошоци. Обично има три позиции за избор, а меѓу нив може да има и стари класични...

Објавена е украинска игра против стрес која им овозможува на играчите да го победат Путин

Војната е стрес. Ако сакате да победите, мора да имате челични нерви. Во Украина, програмерите ја создадоа антистресната игра Kick the Pu. Им овозможува на играчите да прскаат…

Во Steam започна зимската распродажба и гласањето за Steam Awards

Ако веќе имате список на недовршени или неиграни игри на Steam веќе долги како Kryvyi Rih, многу ни е жал. Бидејќи, се чини, нему ...

Резултати од The ​​Game Awards 2022: Кој ја добива играта на годината?

Церемонијата на Game Awards донесе многу интересни работи - тука беа претставени многу трејлери и најави, беа доделени еден куп награди (на крајот има целосно видео од настанот),...

Номинираните на натпреварот беа претставени на Indie Cup Ukraine'22

Организаторите на онлајн фестивалот на украински независни игри Indie Cup Ukraine'22 ја претставија листата на номинирани на натпреварот. Од 60 проекти, стручното жири на Indie Cup избра потесни листи за три категории:...

Преглед на Gotham Knights - Дали ни треба Бетмен?

Веројатно ништо нема да го промени статусот на Бетмен како главен и најпрепознатлив лик на стрипот. Колку и да има адаптации, тие секогаш ќе имаат своја публика. Тоа ...

Што е моментално познато за следниот дел од серијата GTA 6?

GTA 6 беше официјално најавен на почетокот на 2022 година, но всушност, пораката само рече дека навистина се работи на играта.

Apex Legends Mobile беше „Најдобрата игра на годината“ на Android и iOS

Од своето лансирање, Apex Legends Mobile го зафати пазарот на мобилни игри со бура. Тоа беше најновата игра во популарниот жанр на Battle Royale која имаше голема…

Mass Effect: Legendary Edition ќе биде бесплатно за претплатниците на PS Plus во декември

На блогот на Playstation се појави месечен избор на бесплатни игри. Ќе биде достапен за претплатниците на PS Plus Essential, Extra и Premium, кои ќе можат да надополнуваат ...

Започна онлајн изложбата на фестивалот Indie Cup Ukraine'22

Indie Cup е онлајн фестивал каде што можете да ја видите иднината на независните игри. За шест години од своето постоење, тој стана еден од водечките европски настани за...

Преглед на Sonic Frontiers - Еже на слобода

Серијата за Sonic е веројатно најчудната и најтешката за мене. Меѓу новинарите и играчите одамна владее мислење дека овие игри некаде не биле добри...

Ubisoft се враќа на Steam со Assassin's Creed Valhalla

Ubisoft не објавува големи игри на Steam веќе неколку години, бидејќи од 2019 година компанијата ги лансира своите производи за компјутери во сопствената продавница, Ubisoft Connect...

Преглед на Factorio на Nintendo Switch - Некако функционира

Во новото издание на серијата „Како генерално функционира на Switch“, го имаме Factorio - симулатор... сето тоа од чешкото студио Wube Software. Симулаторот е многу кул...

God of War Ragnarok и Elden Ring ги водат номинациите за Game Awards 2022

Се ближи крајот на 2022 година, што значи дека се наближува церемонијата на The Game Awards. Водителот и продуцент на шоуто Џеф Кејли ги објави номинираните за деветтата церемонија....