Root NationИгриВести за игриEpic бесплатно го подарува вселенскиот симулатор Kerbal Space Program

Epic бесплатно го подарува вселенскиот симулатор Kerbal Space Program

-

Ако сте во вселената, симулацијата и бесплатните игри, продавницата за игри Epic има малку задоцнет божиќен подарок за вас. Можете да го имате во продавницата до 12 јануари бесплатно преземање инди игра Kerbal Space Program, која обично чини 176 UAH.

Оваа игра е продолжение на познатиот симулатор за вселенски летови Kerbal Space Program. Овде, развивачот нуди „откривање на нова генерација вселенски авантури со фасцинантни детали, неверојатни визуелни слики, ажуриран кориснички интерфејс и приказ на мапа, како и богати нови средини за истражување“.

Kerbal вселенска програма

Во играта ви се нуди да креирате сопствена вселенска програма на вонземската раса Кербалс, која живее на планетата Кербин слична на Земјата. Корисникот има пристап до многу делови за да состави целосно функционален вселенски брод кој лета (или не лета, тоа е прашање на среќа). Бродовите и ракетите се составени од поединечни делови, како што се кабини, резервоари за гориво, мотори, облоги, крила, антени и многу повеќе. Дизајнот на ракета и летот вклучува разгледување на брзината, отпорот на воздухот и потрошувачката на гориво. Тоа е, законите на физиката и аеродинамиката функционираат овде, иако во малку поедноставена форма. Па, тоа не е НАСА.

Kerbal вселенска програма

Kerbal Space Program содржи три режими на игра. Во режимот „Наука“, играчот може да спроведе експерименти за отклучување нови технологии и проширување на знаењето за карбонаутите (финансиите, патем, се неограничени). Во режимот „Sandbox“, корисникот всушност гради вселенско летало, а за ова играта претставува комплетен сет на потребни делови и технологии.

Третиот режим е „Кариера“, каде што играчот е одговорен за сите аспекти на вселенската програма, вклучувајќи ја изградбата, стратегијата, финансирањето и многу повеќе. Тука е важно да се грижиме за обезбедувањето и подобрувањето на вселенскиот центар, бидејќи неуспешните лансирања ја намалуваат репутацијата, што значи дека договорите ќе станат помалку профитабилни. Првично, постои само одреден сет на детали, други мора да се откријат во текот на истражувањето. Играта има прилично голем и развиен ѕвезден систем со куп небесни тела каде што можете да слетате и да изведувате експерименти.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега