Root NationИгриВести за игриААА игра базирана на франшизата Џон Вик е во развој

ААА игра базирана на франшизата Џон Вик е во развој

-

ААА игра на Џон Вик е потврдено дека се развива заедно со петтиот филм за убиецот на Џон Вик. Претстојниот Џон Вик 5 очигледно е сè уште во раните фази на развој, што има смисла со оглед на фактот дека последниот дел од серијата, John Wick: Chapter 4, беше премиерно прикажан само неколку месеци пред.

Потврдата за играта и филмот на Џон Вик беше откриена во извештајот за заработката на Лајонсгејт во четвртиот квартал 2023 година, кога претседателот на Групата за филмови Џо Дрејк разговараше за плановите за дополнителни медиуми поврзани со Џон Вик.

Џон Вик

„Сега работиме на оваа франшиза не само во просторот за видео игри ААА, туку гледаме и редовна каденца на спин-оф, телевизија која навистина го развива тој универзум за да обезбеди конзистентна каденца на франшиза која има јасен апетит на публиката. Официјално, како што знаете, „Балерина“ е првиот спин-оф, кој ќе излезе следната година. Работиме на уште три други, вклучувајќи ги [Џон Вик 5] и ТВ серијата Континентал, која ќе се емитува наскоро. Значи, градиме свет, и кога ќе излезе петтиот филм, тој ќе биде органски -- ќе расте органски од тоа како ќе почнеме да ги раскажуваме овие приказни. Но, можете да сметате на редовно издание на „Џон Вик“, се вели во извештајот.

Џон Вик

Не знаеме многу повеќе за оваа претстојна титула на ААА, но со оглед на успехот на Џон Вик како серија, ќе биде интересно да се види како ќе се одвива играта. Ако едноставно едвај чекате да го играте Џон Вик во моментов, всушност постои акциона стратешка игра наречена John Wick Hex достапна на PS4, Xbox One, Nintendo Switch и компјутер со компатибилност наназад за PS5 и Xbox Series X|S.

Инаку, заедницата TeaserPlay објави концептуален трејлер за акциониот филм John Wick, создаден со користење на најновите технологии на Unreal Engine 5. Трејлерот им нуди на играчите имагинарна игра со отворен свет. Ова уследи по изјавата на Лајонсгејт.

Концептниот трејлер од една и пол минута го прикажува Џон Вик во различни ситуации, вклучително и возење на неговиот Chevrolet Chevelle SS од 1970 година низ пустини, тепачки со зли послушници и престрелки како Макс Пејн. Еден од највпечатливите рендери на трејлерот е сцената каде Џон Вик јава коњ низ улиците на Њујорк ноќе. Инспириран е од најновиот филм на Џон Вик.

Според TeaserPlay, трејлерот ја користи најнапредната технологија што ја користи Unreal Engine 5 за создавање реални ликови и средини.

Прочитајте исто така:

Jerelomp1 ул
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега