Root NationИгриВести за игриНинтендо ќе прикаже 10 минути од The ​​Legend of Zelda: Tears of the...

Nintendo ќе прикаже 10 минути од играта The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

-

Веќе утре, 28 март, љубителите на серијата игри The Legend of Zelda ќе гледаат дел од следниот дел од The ​​Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ова е објавено во официјалната сметка на Nintendo of America на Twitter.

Па сега, ако сте заинтересирани да дознаете што да очекувате од следната серија на акциони авантури, не мора да ги гледате трејлерите. Утре, продуцентот на сериите Nintendo и The Legend of Zelda, јапонскиот дизајнер и режисер Еиџи Аонума ќе прикажува 10 минути игра во живо на Tears of the Kingdom на каналот на компанијата на YouTube.

Легенда за Зелда: Солзи на Кралството

Сè уште не е познато што точно ќе видиме за време на преносот, но слободно може да се каже дека демото ќе воведе нова механика на играта и во исто време нема да има спојлери на заплетот.

Новата игра ќе го задржи искуството со отворен свет што го направи хронолошки претходниот дел Breath of the Wild хит по лансирањето на Nintendo Префрли (патем, преглед на конзолата Nintendo Switch Lite од Denis Koshelev е на нашата веб-страница преку врската), но ќе го надополни овој свет и со нови територии (на пример, пловечки острови над Хирул) и со многу нови начини на движење низ нив. Играчите ќе можат да летаат на џиновски ховерборд, да ја преминат земјата на моторизирана кочија, па дури и да газат по шините.

Иако Нинтендо сè уште не ги открил сите детали (или во спротивно нема да има изненадувања) што треба да ги знаете за Tears of the Kingdom, можеме да очекуваме бројни други промени во играта.

Продолжението, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, дебитира на 12 мај, но нарачките однапред се достапни сега. Всушност, овој дел се прави под одреден притисок, и многу зависи од тоа. Неговиот претходник стана најпопуларната игра Прекинувач и можеби и помогна на конзолата на Nintendo да стане една од нејзините најпродавани. Беа потребни неколку години за да се создаде нов дел, па не е чудно што обожавателите на серијата имаат големи очекувања од него.

Nintendo Префрли

Прочитајте исто така:

Jereloengadget
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега