Root NationИгриВести за игриОбјавена е трејлер за игра со 4K 60 fps за Corsairs Legacy

Објавена е трејлер за игра со 4K 60 fps за Corsairs Legacy

-

Украинското студио Mauris, кое ја развива играта Corsairs Legacy, лансираше игра на украински јазик Youtube- канал игра, а денес објави трејлер за игра со резолуција 4K 60 fps. Тимот планира да подготви уникатна содржина на украински јазик и дополнително да ги покрие сите вести во врска со развојот на Corsairs Legacy на овој канал. Исто така, во играта беше додадена целосна украинска локализација, вклучувајќи го и изразувањето на линиите на ликовите.

Како што веќе споменавме, програмерите на играта Corsairs Legacy објавија нова трејлер за игра со резолуција 4K 60 fps за поморската битка и интернат во Corsairs Legacy. Во него, Украинците од Маурис прикажаа вистински гејмплеј во моменталната состојба на развој, што можете да го погледнете погоре. Тимот на Corsairs Legacy планира да создаде серија RPG игри за пирати и морски битки.

Corsairs_Legacy

Corsairs Legacy е пиратска акција во стилот на познатите Corsairs, која е создадена на моторот за игри Unity. Во центарот на заплетот е шверцерот Џек Ракам, кој по волја на судбината станува пират. Играта беше најавена во април 2021 година и првично беше планирано да се објави копнениот RPG режим во 2021 година, со понатамошен фазен развој (планирано да се додадат поморски битки во 2022 година и отворен свет во 2023 година). На крајот на 2021 година, објавувањето на Corsairs Legacy беше одложено за 2022 година. Да не беше луд сосед, веројатно немаше да има повеќе промени во распоредот за развој. Првата игра на Corsairs Legacy, која треба да започне нова серија, моментално е закажана за објавување во 2023 година (точниот датум сè уште не е познат).

Corsairs Legacy

Corsairs Legacy - Pirate Action RPG и морски битки
Corsairs Legacy - Pirate Action RPG и морски битки
Развивач: Маурис
цена: 0

Програмерите планираат да прикажат повеќе ексклузивни содржини на фестивали демо верзии на игри на Steam, кои ќе се одржат на 6 февруари 2023 година. Во меѓувреме, заинтересираните можат да го додадат Corsairs Legacy во сопствената листа на желби на Steam, за полесно да ги следат сите новости и да не пропуштат ништо интересно.

Corsairs Legacy

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

4 коментари
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Црвен кенгур
Црвен кенгур
пред 5 месеци

Дали разбирам правилно дека украинските програмери ја избираат публиката на руската игра?

Vladyslav Surkov
Админ
Vladyslav Surkov
пред 5 месеци
Одговори  Црвен кенгур

Дали има слична руска игра или нешто слично?

Црвен кенгур
Црвен кенгур
пред 5 месеци
Одговори  Vladyslav Surkov

Корсари

Vladyslav Surkov
Админ
Vladyslav Surkov
пред 5 месеци
Одговори  Црвен кенгур

тоа е тоа... само не бев свесен, сега ќе знам, фала

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега