Root NationИгриВести за игриUbisoft неочекувано го објави Prince of Persia: The Lost Crown

Ubisoft неочекувано го објави Prince of Persia: The Lost Crown

-

Изненадното отворање на Ubisoft Summer Game Fest 2023 ги возбуди обожавателите ширум светот. Долгоочекуваниот римејк на Prince of Persia: Sands of Time можеби сè уште е во изработка, но обожавателите можат да го прослават како Принцот од Персија: Изгубената круна наскоро доаѓа. Оваа нова игра ќе понуди уникатно гејмерско искуство, оддавајќи почит на раните 2D потфати на принцот.

Играта стана побрза и повозбудлива од порано, комбинирајќи прекрасни битки и скокови со голема брзина. Во оваа возбудлива авантура, играчите ја преземаат улогата на Саргон, млад и талентиран воин кој е член на престижната група Бесмртници. Неговата цел е да го ослободи принцот Хасан од опасната и легендарна планина Каф. Предавничката природа на самото време и итната потреба да се врати рамнотежата во светот ќе им бидат откриени на Саргон и неговите придружници додека го пробиваат својот пат низ некогаш убав, сега опасен терен. Принцот од Персија: Изгубената круна е под големо влијание на серијата Метроид, создавајќи извонредно и извонредно искуство.

Принцот од Персија: Изгубената круна

Развиен од Ubisoft Montpellier, познат по Rayman, овој акционен платформер со 2.5D го следи класичниот стил на Metroid. Во срцето на играта е пргав, акробатски херој кој нуди да истражи огромен, збунувачки свет.

Принцот од Персија: Изгубената круна

Трејлерот на играта им дава на играчите вкус на извонредните, масивни битки со шефови што ги очекуваат во иднина. Герет Кокер, познатиот композитор најпознат по неговата работа на играта Ori, ја создаде неверојатната тематска музика за играта. Во меѓувреме, Ментрикс, познат музичар од Иран, додава традиционални инструменти во музиката на играта, потопувајќи ги играчите во античка Персија.

Обележете ги вашите календари за понеделник, 12 јуни во 20:00 часот по ET кога Prince of Persia: The Lost Crown ќе се појави на повеќе платформи, вклучувајќи компјутер во Epic Games Store и Ubisoft Store, Amazon Luna, PlayStation 5 и 4, Xbox Series X/ S и Xbox One исто така Nintendo Префрли.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега