Root NationИгриВести за игриMass Effect: Legendary Edition ќе биде бесплатно за претплатниците на PS Plus во декември

Mass Effect: Legendary Edition ќе биде бесплатно за претплатниците на PS Plus во декември

-

Во блогот на веб-страницата Playstation се појави месечен избор на бесплатни игри. Ќе биде достапен за претплатниците на PS Plus Essential, Extra и Premium, кои ќе можат да ја надополнат својата библиотека со игри од 6 декември до 2 јануари. Изборот се состои од три позиции - Mass Effect: Legendary Edition, Divine Knockout: Founder's Edition и Biomutant.

Mass Effect: Legendary Edition (преглед на оваа игра од Denis Koshelev ќе најдете точно тука) е ремастерирано реиздание на класичната трилогија што претплатниците на PS Plus ќе можат да ја играат во декември без дополнителни трошоци. Колекцијата вклучува Mass Effect, Mass Effect 2 и Mass Effect 3 со надградена 4K графика и построга игра.

ПС Плус

Обичната верзија би била тешко да се игра сега, но ремастерот е поудобен и поудобен за модерните гејмери ​​благодарение на постабилното оружје, подобрата контрола на камерата и појасните борбени опции. BioWare, исто така, го промени начинот на кој се постапуваа со завршетоците на трилогијата, напуштајќи го оригиналниот пристап кој бараше од вас да преземате дополнителни датотеки за да добиете подобар крај. Во новата верзија, конечниот исход на играта ќе зависи исклучиво од одлуките и постапките на играчот.

Изданието „ја вклучува основната содржина за единечната игра и повеќе од 40 DLC (содржини за преземање) од игрите Mass Effect, Mass Effect 2 и Mass Effect 3, вклучувајќи промотивно оружје, оклоп и пакети. Ова е ремастеринг оптимизиран за 4K Ultra HD“, пишува на блогот на Sony Playstation. Играта е достапна на PS4.

Исто така, меѓу бесплатните игри достапни на PS4 и PS5, ќе биде Divine Knockout: Founder's Edition. Ова е борбена игра за трето лице каде играчите избираат еден од 10-те чиби богови и се борат во различни арени користејќи ги инхерентните моќи на ликовите. Има аркаден режим 3v3 и дуели. Ова издание вклучува и некои бонус содржини.

Најновото во изборот е акциониот RPG со отворен свет Biomutant за PS4 и PS5 (патем, преглед на оваа игра од Denis Zaychenko ќе најдете точно тука). Настаните се случуваат во пост-апокалиптичен свет, а играчите треба да го прилагодат својот карактер на цицач за него, менувајќи го неговиот геном, параметри и стил на игра. Борбениот систем, базиран на боречки вештини, обезбедува слобода на движење и можност за комбинирање на техниките на долга и блиска борба. Исто така, постои опција за создавање уникатно оружје благодарение на комбинацијата на различни елементи.

Покрај новите бесплатни игри што се појавуваат секој месец и се чуваат во библиотеката додека трае претплатата, PlayStation Plus Essential дава пристап до онлајн склопување во платените игри. Услугата чини 9,99 долари месечно или 59,99 долари годишно.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи, најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Исто така интересно:

Jereloengadget

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега