Root NationИгриОсврти за игри

Осврти за игри

The Entropy Center Review - долгоочекуваното продолжение на порталот

Дали ви се допаѓаат загатки? Јас не сум. Воопшто не ми се допаѓа. Како што знаете, ретко сакаме работи што се лоши за нас. Но јас сакам...

Warpips Review – минијатурен и зависен

Зошто започнав преглед на Warpips? Што кажува тоа за мене? Не знам. Има многу игри, не може се да преземеш, а овде на ...

Преглед на кампусот во две точки - најдобар економски симулатор оваа година

Two Point Studios е почитуван програмер и покрај тоа што студиото е основано дури во 2016 година. Всушност, неговите корени датираат од 1987 година, кога на ...

Преглед на Splatoon 3 - сепак најдобриот онлајн стрелец досега

Сеито Инуе и Шинтаро Сато не треба да им завидуваат: двајцата креативни директори беа соочени со тешка задача да го преземат стрелецот на репер аркадна мрежа и да го направат уште подобар.

Преглед на Destroy All Humans! 2 Reprobed - Најдобрата крипто игра?

Дури и во 2022 година, многумина одбиваат да разберат што е „ремастер“ и „римејк“. Се чини дека сè е едноставно, но поради некоја причина по објавувањето на Destroy All Humans! 2...

Преглед на бифето од соништата на Кирби - копии на Нинтендо, фановите аплаудираат

Појавата на „уникатна“ или дури донекаде оригинална игра е исклучително редок и често контроверзен настан. Што ја прави играта оригинална? Идеја? Имплементација? Тешко е да се каже. Но што...

Xeno Прегледblade Летописи 3 – Јазична бариера

Секогаш кога е време да се зборува за нов Xenoblade, не знам од каде да почнам бидејќи ниту една игра во серијата немаше дефинитивно влијание врз мене...

Live A Live Review - Временска капсула со вистинско богатство

Јапонските RPG отсекогаш имале своја посебна ниша во светот на видео игрите, а меѓу издавачите и програмерите, ретко кој може да се пофали со библиотека толку истакната како Square...

Matchpoint: Преглед на првенството во тенис - свеж тенис

Немам поим зошто љубителите на тенисот се толку несреќни. Секако, еден од најсветлите и најпопуларните спортови во светот останува без квалитетна адаптација на видеоигри...

Fire Emblem Warriors: Three Hopes Review - подарок за обожавателите

Некои работи во светот на видео игрите се тешко разбирливи, но ако функционираат, никој не се жали. Еден од таквите чудни појави се спин-офовите од...

SpellForce III засилено на Xbox Series X - достоен приклучок?

Секогаш кога ќе почнеме да зборуваме за не толку нова игра, можете да бидете сигурни дека е објавено ново издание или конзолите ги добиле своите…

Mario Strikers: Battle League Football Review - „Battle League Football“ како противотров на рутинските фудбалски игри

Зошто луѓето купуваат Nintendo Switch? Ова прашање ми беше поставено повеќе пати, жалејќи се на слабо железо, потоа на цени, па воопшто на нешто посебно...

Параболата на Стенли: Преглед на ултра делукс - Повеќе содржина, повеќе платформи, повеќе изненадувања

Веројатно сте слушнале за Параболата на Стенли. Уште во 2013 година, и печатот и играчите со ентузијазам ја нарекоа оваа креација Галактичко кафе, кое првично постоело...

Преглед на Gran Turismo 7 – Најдобар симулатор за трки?

Познато е дека ситуацијата на пазарот на тркачки симулатори многу се промени за 20 години. Некогаш, Gran Turismo беше неприкосновен лидер, играта што беше во…

Преглед на Nintendo Switch за Assassin's Creed The Ezio Collection - невешт рачен уред што вреди да се провери

Серијата Assassin's Creed е со нас толку долго што е тешко да се запамети од каде започна се. Модерните делови од серијата се монументални епови со...

Horizon Forbidden West Review - Отворен свет како ниеден друг

Продолжението не ми е секогаш лесна тема. Најчесто преферирам нешто ново, наместо познатото старо, бидејќи без разлика колку подобрувања има играта ...

Reverie Knights Tactics Review — Страшно, но не без потенцијал

„Нема многу стратегии за вртење“ - велат тие... љубители на стратегиите за вртење, веројатно. И сега повторно беа задоволни од објавувањето на Reverie Knights Tactics - речиси незабележано...

OlliOlli World Review - фантазмагорична еволуција на иконската серија на скејтбординг

Долго време постои магична врска помеѓу скејтбордингот и видео игрите: дури и ако вистинскиот спорт изгуби малку популарност, неговите виртуелни адаптации продолжуваат да се појавуваат. Како голф, ...

Dying Light 2: Stay Human Review - Combat Parkour

Се чини дека со секоја нова година е се потешко да се прегледуваат игрите. Не, немојте да мислите дека се жалам - игрите се игри, а додека ...

Покемон легенди: Преглед на Arceus - извонредна заедничка

Многу е тешко да се пишува за игрите на Покемон. Зошто? Факт е дека сме навикнати да ги споредуваме сите игри меѓу себе, но штом ќе почне разговорот...