Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationМобилни додатоци

Мобилни додатоци

Преглед на Ulanzi ST-27: Како да изберете клип за паметен телефон?

Во принцип, чудно прашање, се согласувам. Зошто воопшто да изберете клип за паметни телефони? Одиме во продавница, избираме најевтино достапно - и тоа е тоа! Тоа ќе биде доволно за ...

Безжичен полнач 3-во-1 COOMOOY: Преглед на безжичното полнење со MagSafe

Во денешниот преглед ќе зборуваме за новиот уред на COOMOOY. Ова е компактен полнач 3-во-1 кој ќе им се најде на сопствениците на iPhone, Apple Гледајте како и...

Преглед на штандови за лаптоп OfficePro LS111 и LS530

Не верувам дека десктоп компјутерот е мртов и дека овој сегмент од пазарот треба веднаш и дефинитивно да биде закопан. Сепак, договорете се, постои тенденција за откажување од голем број корисници...

Преглед Canyon DS-7/8/15: неочекувано корисни и несомнено висококвалитетни центри

Главната работа што треба да ја знаете за центрите Canyon ДС-7, Canyon ДС-8 и Canyon DS-15 е дека нивната препорака има потреба од контекст. Јас дефинитивно...

Преглед Canyon CSZ-01, CSZ-02 и CZS-03: Ранци за рачен багаж на нискобуџетни авиокомпании

Кога ранците за рачен багаж на буџетските авиокомпании - како што се RYANAIR, WIZZAIR, EasyJet и така натаму - пристигнаа на проверка, првото прашање беше ...

Преглед на Backbone One PlayStation Edition: Сè уште најдобрата мобилна гејмпада, но каде се подобрувањата?

Прашајте ме колку ме интересира темата за мобилни гејмпади и ќе кажам не многу. Ниту мобилните игри, ниту секакви интересни прилози за телефони...

Како да го поправите Zhiyun Smooth Combo 5? Моите 5 софтверски идеи

Не наоѓајќи место за Zhiyun Smooth 5 Combo, мобилен стабилизатор со неверојатно хардверско полнење и, добро, многу не неверојатен софтвер, решив...

Преглед на GameSir X3 Type-C: Ажурирана мобилна табла за игри со ладилник

Во овој преглед, ќе го разгледаме новиот контролер за игри GameSir X3 Type-C и ќе научиме како да го направиме мобилниот игри што е можно поудобно. Денес, мобилните игри се на врвот на…

Преглед на стабилизатор на паметни телефони Zhiyun Smooth 5 Combo

Веднаш ќе кажам дека стабилизаторот Zhiyun Smooth 5, особено во конфигурацијата Combo, не треба да биде вашиот прв стабилизатор во животот. И вториот, најверојатно ...

Преглед на ZWM Eco Cases – Како да ги заштитите и вашиот iPhone и природата

Куќиштата за iPhone се тема стара колку... iPhone. Интересно е да се мисли дека производителите на овие додатоци за паметни телефони можат да заработат повеќе од многу електронски брендови....

Моши Муто Преглед: Ранец, торба, актовка? Трансформатор 3 во 1!

Да бидам искрен, јас сум донекаде сомнителен за работите кои се позиционирани како универзални. Често се случува во потрага по мултифункционалност, на пазарот да биде лансиран производ...

Навлака за тастатура на допир на Logitech Combo за преглед на iPad Air - Како да го претворите вашиот таблет во лаптоп

Дебатите за тоа дали таблетот може да го замени лаптопот се водат долго време, но бавно. Консензусот останува ист - не, не може. Но, понекогаш е доволно. Посебно...

Преглед на мемориската картичка Апacer R100 microSD 512 GB

Половина терабајт капацитет, имено 512 GB, се смета за речиси основно ниво за компјутерски хардвер. Но, на паметните телефони оваа бројка е сепак значајна и ...

Преглед на EcoFlow River Max: буџетска преносна станица

Замислете за секунда дека во вашиот магацин имате кутија со работи, чии димензии се малку поголеми од кутијата за фен или тенџере. Оваа кутија тежи ...

Преглед на станици за безжично полнење Canyon WS-303 и WS-501

Главната работа што треба да ја знаете за станицата за полнење Canyon WS-501 е присуството на цела констелација ултравиолетови LED диоди за дезинфекција на наелектризирани објекти, вклучувајќи...

Преглед на Hohem iSteady V2 AI стабилизатор: 10 од 10, и за пени!

Знаеш што? Не ми е грижа какви карактеристики има Hohem iSteady V2 AI. Ова може да биде најстрашниот стабилизатор на светот (предупредување за спојлер - не е),…

Преглед на мобилните комплети Sennheiser за снимање видео

Приказната за создавањето на мобилниот комплет Sennheiser, во сета своја различност, звучи како бајка со среќен крај. Факт е дека ние обичните граѓани-потрошувачи-купувачи ја знаеме компанијата...

Преглед на микрофонот Synco MMic-U3: Хипермобилен топ!

Замислете микрофон кој ви овозможува да го слушате нивото на снимање, да намалувате шум, да полните преку Type-C, но чини како брендирани микрофони, кои се лишени од сето ова! И...

Преглед на безжично полнење на Moshi Sette Q со додаток Moshi Flekto за Apple Гледајте

Моши е американска компанија која произведува додатоци од врвно ниво за уреди Apple. Премиум значи добар квалитет, но по многу високи цени. Во овој преглед...

Moshi VersaCover за iPad Pro 11″/ Преглед на воздух: Како ви се допаѓа оригамито?

iPad е многу добар таблет, но iPad во куќиште е уште подобар. Затоа што, прво, тој е заштитен од неволјите на судбината, а второ, покрива, по правило, не само ...

Преглед на мемориската картичка Апacer R100 UHS-I U3 V30 A1 128 GB

Знаете, немам направено преглед на мемориски картички толку долго што малку зарѓосав на оваа тема. И јасно е зошто - некои модерни водечки паметни телефони...

Видео: Преглед на мобилниот стабилизатор Zhiyun Smooth XS

Денес, во моите раце имам еден од новите производи, имено стеадикамот Zhiyun SMOOTH-XS. Да видиме што може да ни понуди овој модел и колку е квалитетен...

Преглед на GameSir X2 Bluetooth Gamepad: Вклучување на Android!

Со оглед на тоа дека изминатите неколку недели отсвирев 20 часа на еден мобилен стрелец што го играв со GameSir G4 Pro,…

Преглед на стабилизатор на паметни телефони Zhiyun Smooth Q3

И покрај тоа што стабилизацијата на паметните телефони во моментов е се подобра секој месец, само предводниците на одредени групи ја имаат барем ...

Преглед на стабилизатор DJI OM 4: дознајте зошто е бестселер

„Не, тој и онака е бестселер! - ова беше одговорот на мојата оригинална понуда да направам преглед на DJI OM 4. Стабилизатор кој навистина се продава како жежок...

Видео: Преглед Xiaomi 70mai Jump Starter 11100 mAh — Го стартуваме автомобилот ако батеријата е испразнета

Денес во моите раце имам интересен гаџет за возачи, кој навистина може да ви помогне во вистинскиот момент. Јас ќе кажам за Xiaomi 70mai Jump Starter. Едноставно кажано, тоа е ...