Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вести5 производи на Transcend добија награда за извонредност на Тајван за 2023 година

5 производи на Transcend добија награда за извонредност на Тајван за 2023 година

-

Transcend ја доби 31-та награда за извонредност на Тајван за пет производи. Оваа престижна награда е организирана од Министерството за економија и TAITRA (Тајвански совет за развој на надворешната трговија) ​​специјално за иновативни производи произведени во Тајван.

Надмине

Трансценд е почестен со оваа награда веќе 18 години.

Пренослив погон со цврста состојба ESD380C

Пренослив погон Transcend ESD380C има USB 3.2 Gen 2×2 интерфејс способен да обезбеди брзина на читање/запишување до 2000 MB/s. Цврстото тело на уредот е сместено во зелено силиконско куќиште кое обезбедува заштита што ги задоволува американските воени стандарди за тестирање за паѓање. Самата футрола е изработена од силна алуминиумска легура, која овозможува подобра дисипација на топлина - ова овозможува ESD380C да не се прегрее при брза работа.

Плоча за проширување на меморијата JetDrive Lite 330 за Mac

Надминете ја картичката за проширување на меморијата JetDrive Lite 330 дизајниран за новите модели на MacBook Pro за 2021 година. Обезбедува брзина на пренос на податоци до 95 MB/s и е дизајниран за целосна интеграција со лаптопи Apple – JetDrive Lite 330 е целосно вметнат во отворот за мемориска картичка без да се испакнува.

JetDrive Lite 330

Во исто време, корисниците добиваат дополнителен капацитет до 1 ТБ.

Видео рекордер DrivePro 20 за мотоцикли

DrivePro 20 со сензорот за слика STARVIS обезбедува снимање со Full HD 1080P со 60 фрејмови во секунда, обезбедувајќи највисок квалитет дури и за слики снимени при слаба осветленост. Неговото алуминиумско тело има класа на заштита IP68 и не се плаши од прашина или влага. DVR, исто така, обезбедува Wi-Fi конекција за пренос во живо или брзо преземање на снимени видеа на мобилни уреди.

SSD SSD од индустриска класа SSD452P

2,5-инчен погон со цврста состојба Надминете го SSD452P, опремен со 3D NAND флеш меморија и DRAM кеш меморија, е во состојба да обезбеди конкурентна случајна брзина на читање/запишување со клеточен ресурс од 3000 P/E циклуси.

TRANSCEND-TS2TSSD452P

Овој SSD може да се пофали со заштита од загуба на енергија (PLP) за да спречи оштетување на податоците, што е важно кога се користи во тешки индустриски средини.

Алатка за контролен центар

Контролниот центар е решение SaaS (Софтвер како услуга) развиено од Transcend, кое може да се распореди во облакот или на приватна мрежа. Оваа алатка им овозможува на корисниците брзо сервисирање и надградба на голем број SSD дискови одеднаш, намалувајќи го времето на прекин на системот и намалувајќи ги трошоците за одржување.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Исто така интересно:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега