Root NationНовиниИТ вестиAirPods Pro 2 може да дојде со USB-Type C футрола оваа година

AirPods Pro 2 може да дојде со USB-Type C куќиште оваа година

-

Доколку сте љубител на производите Apple, најверојатно сте ја слушнале веста дека Apple се префрла на USB-Type C за неговите идни iPhone. Се разбира, ако сте страствен обожавател на Lightning конекторот, тогаш ова не е толку добра вест, но за повеќето тоа може да биде навистина добар момент, бидејќи еден заеднички систем за полнење не само што ќе работи за сите паметни телефони, туку и за повеќето популарни производи Apple. Иако префрлањето на iPhone на USB-Type C веќе е одлично, изгледа дека работите би можеле да станат уште подобри: нов извештај тврди дека Apple, можеби се подготвува да лансира ажурирана верзија AirPods Pro 2 со приклучок за полнење USB-тип C.

Најдобрите безжични слушалки за корисниците на iOS не само што се подобруваат, тие би можеле да бидат во наши раце оваа година. Оваа вест дојде од аналитичарот Минг-Чи Куо, кој објави дека верзијата на AirPods Pro 2 со USB-Type C ќе дебитира оваа година. Тој продолжува да наведува дека овие нови слушалки треба да пристигнат некаде во вториот или третиот квартал од 2023 година. Ако Apple објавува нови слушалки, ќе помине помалку од една година од објавувањето на AirPods Pro 2. Куо исто така објави дека верзиите AirPods 2 и AirPods 3 со USB-Type C сè уште не се планирани да бидат објавени.

AirpodsИако е тешко да се поверува во тоа Apple ќе понуди какви било дополнителни подобрувања на слушалките надвор од прекинувачот USB-C, но секогаш постои шанса да понуди нови надградби, како што е подобрен звук или траење на батеријата. Секако, во моментов ги немаме тие информации, но би било убаво да добиеме некои дополнителни подобрувања заедно со новата порта за полнење. Но, доколку воопшто не ве интересира идниот модел, секогаш можете да го купите сегашниот модел по добра цена.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега