Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиApple веќе овој месец ќе лансира сопствен караоке Music Sing

Apple веќе овој месец ќе лансира сопствен караоке Music Sing

-

Подгответе се да го подигнете вашето музичко искуство на сосема ново ниво Apple. Компанија Apple лансираше услуга за стриминг за прв пат Apple музика 30. Значи, Apple Музиката има 7 години. Во текот на овие седум години, компанијата Apple направи толку многу со својата онлајн услуга за стриминг што навистина се исплатеше. Apple Музиката се етаблира како една од главните услуги за стриминг музика во светот. Исто така, генерира значителен приход за компанијата, уметниците и музичката индустрија како целина.

Apple секогаш работи на правење услуга за стриминг Apple Музиката е уште подобра. Пример за такви подобрувања е неодамнешната изјава на производителот на iPhone, каде што ги објави плановите за лансирање на нов додаток на својата услуга за стриминг музика. Оваа нова услуга беше именувана Apple Музика Пејте.

Apple Музика Пејте

Лансирањето на услугата ќе се случи на крајот на декември 2022 година. Apple изјави дека оваа нова услуга нема да биде ограничена на одреден регион. Ова значи дека без разлика каде сте, Apple Music Sing ќе биде достапна и за вас. iPhone, iPad и понови корисници Apple ТВ 4K ќе може да ужива Apple Музика Пејте до крајот на годината.

Apple Music Sing ќе биде многу едноставно и јасно, бидејќи ги проширува можностите за работа со текстот на песната. Тоа ќе ви помогне да го прилагодите вокалот на песната за да можете да пеете заедно со изведувачот. Можете исто така да го исклучите гласот целосно за да ги тестирате вашите вештини за пеење користејќи само инструментални делови.

Apple Музика Пејте

Користење на Apple Music Sing може да го анимира вашиот сопствен вокал независно од главните вокали со стиховите прикажани во реално време. Исто така, постои опција семеен пријател да пее дует со вашата мелодија за да биде уште позабавно.

Да започне Apple објавува преку 50 специјални плејлисти кои ќе ги содржат сите епски песни, дуети, рефрени и химни кои им се познати на многу луѓе ширум светот. Секако, Apple ги оптимизира сите песни во плејлистите за оваа нова карактеристика за караоке.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Исто така интересно:

Jerelogizchina

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега