Root NationНовиниИТ вестиБиди тивок! ги објавува новите фанови на Light Wings White ARGB

Биди тивок! ги објавува новите фанови на Light Wings White ARGB

-

Германски производител на премиум компјутерски компоненти Биди тивок! го проширува опсегот на фанови на Light Wings со моделите Light Wings White. Серијата со повеќе награди е надополнета со опции за обожаватели во бело.

Вентилаторите Light Wings White се многу ефикасни, тивки и имаат атрактивно кружно предно и задно ARGB осветлување. Тие ќе се продаваат како комплет во четири различни верзии: 120mm, 120mm (со голема брзина), 140mm и 140mm (со голема брзина).

Биди тивок! Лесни крилја Бели

Корисниците кои сакаат да создадат целосно бел систем имаат одлична можност да го сторат тоа со Light Wings White: вентилаторот, обвивката на кабелот и конекторот за напојување се исто така бели со суптилно црно на сива позадина логото. Како и кај црните модели, светлечкиот прстен Light Wings White има до 20 индивидуално адресибилни LED диоди со дифузер за осветлување и на предната и задната страна на вентилаторот. Ова овозможи да се добие униформен интензитет на осветлување и интересни светлосни ефекти.

Light Wing White доаѓа исклучиво со три вентилатори и снежно бел ARGB центар, кој ви овозможува да синхронизирате до шест уреди со ARGB осветлување. Покрај тоа, вентилаторите можат да се поврзат на матичната плоча со 5V ARGB конектор и да се контролираат од софтверот на матичната плоча.

Биди тивок! Лесни крилја Бели

Фановите на Light Wings White ќе бидат достапни во четири варијанти. Моделите со PWM (PWM), кои се опремени со 7 сечила со брзина на ротација до 1.700 вртежи во минута (за вентилатори од 120 mm) и 1.500 вртежи во минута (за вентилатори од 140 mm), се идеални како куќишта поради нивното ниско ниво на бучава. Моделите со голема брзина PWM со голема брзина со 9 сечила и брзина на ротација до 2.500 вртежи во минута (за вентилатори од 120 mm) и 2.200 вртежи во минута (за вентилатори од 140 mm) се оптимални за радијатори на системи за ладење со течност или воздух.

Задебелената рамка и адаптираното работно коло со пократки ножеви и оптимизирани агли на наклон обезбедуваат рамнотежа помеѓу нивото на бучава и перформансите за двата модели. Висококвалитетната, сигурна черупка со навој за завртување гарантира долгорочна и непроблематична работа со наведен рок на работа до 60 часа. Сите вентилатори на Light Wings се поврзуваат со PWM конекторот и тоа овозможува интелигентна контрола на нивната брзина на ротација директно преку матичната плоча.

Сетови бидете тивки! Light Wings White ќе се појави на европските пазари од 11 април.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега