Root NationНовиниИТ вестиCall of Duty: Modern Warfare 2 не го додаде знамето на Украина

Call of Duty: Modern Warfare 2 не го додаде знамето на Украина

-

Украински гејмери разочаран акциите на Activision во третата сезона на Call of Duty: Modern Warfare 2. Иако се додадени знамињата на многу земји, Украина не е меѓу нив. Наместо тоа, програмерите ги вклучија знамињата на Кина и Русија. Ова е навредливо за украинската заедница, која долги години чека да ја види својата земја претставена во играта. Играчите го изразуваат своето разочарување во Activision поради недостатокот на украинско знаме и неправилниот избор на знамињата на Кина и Русија.

Знамиња на Call Of Duty

Проблемот не е ни во тоа што нема знаме на Украина, туку во тоа што наместо него е додадено знамето на Кина и Русија. Во моментов, украинската заедница во Twitter се обидува да стигне до Activision и да праша зошто се случува ова.

Прочитајте исто така:

JereloTwitter
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

2 коментари
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Буба
Буба
пред 3 месеци

Ќе има контранапад - ќе има знаме. Сите ги почитуваат хероите. Но, хероите не се тие што половина година се борат за контраофанзива, туку всушност - шиш!

VK "KRONUS" Темно
VK "KRONUS" Темно
пред 3 месеци
Одговори  Буба

Го чекаме Бубу (неговото вистинско име нема да го откриеме, за да не се плашиме) во „Армијата на офанзивата“ или во „армијата на одмаздата“, кој работи на место 1.5 година, но во реалноста тој е шише.Точно за зимско друштво

Претплатете се за ажурирања
Популарно сега