Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиНајдов бубачка што ви овозможува да гледате YouTube без рекламирање - бесплатно

Најдов бубачка што ви овозможува да гледате YouTube без рекламирање - бесплатно

-

Дали знаете што е можно? гледајте видео на YouTube без реклама и бесплатно? Не? Излегува дека можете, а не треба да купувате никаква „премиум“. Но, за сè во ред.

Сигурен сум дека скоро сите ја добија оваа досадна реклама YouTube. Само требаше да гледам едно интересно видео, а еве го - реклама. Сакам да врескам. Но, излегува дека можете да отстраните реклами со една точка во URL-то. Да, не се лажете, точно еден поен!

часовник YouTube без реклама

Неуспеси и пункции се случуваат дури и во најголемите компании, а се наоѓаат во YouTube бубачката е одличен пример. Излегува дека еден знак во адресата е доволен за сајтот да полуди и да престане да прикажува реклами. Ситуацијата е сосема невообичаена и мислам дека треба да се смета за привремена грешка што програмерите ќе ја поправат наскоро.

Како да гледате YouTube нема бесплатни реклами?

Како што се испостави, сè е едноставно до точка на баналност. На Редит форум еден од корисниците пријавил дека нашол интересна грешка во услугата за видео стриминг YouTube. Оваа грешка ви овозможува да гледате видеа без рекламирање и без да плаќате за премиум услуга. Доволно е да додадете ... точка на адресата на видеото - веднаш по com и пред пауза (/) и voila. Сега видеото не содржи реклами.

часовник YouTube без реклама

Во пракса, тоа се случува вака. Ние земаме кое било видео, на пример, од нашиот канал. Во лентата за пребарување, изгледа вака:

https://www.youtube.com/watch?v=SKB_YacSJWY

Меѓутоа, кога ќе додадете уште еден невидлив знак на адресата, платформата полудува и не прикажува реклами ниту пред, ниту внатре во содржината:

https://www.youtube.com./watch?v=SKB_YacSJWY

Потоа можете да се движите низ веб-верзијата како и обично YouTube – точката останува во URL-то и рекламата не се прикажува никаде! Единствениот недостаток на овој метод што го забележавме е тоа што коментарите на ниту едно видео не се вчитуваат. Веројатно поради фактот што овластувањето на страницата едноставно „полетува“.

Jereloreddit

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега