Root NationНовиниИТ вестиПродавницата за игри Epic продолжува да подарува BioShock бесплатно

Продавницата за игри Epic продолжува да подарува BioShock бесплатно

-

На 26 мај, започна бесплатен подарок во Epic Games Store Биошок: Колекцијата. Колекцијата вклучува ажурирани игри BioShock Remastered, BioShock 2 Remastered и BioShock Infinite: The Complete Edition. Во игрите, текстурите се подобрени и обезбедена е поддршка за дисплеи со поголема резолуција и стапка на слики.

Биошок: Колекцијата

Не е можно да се подигне комплетот од руските сметки во продавницата Epic Games бидејќи издавачот престана да ги продава своите игри во Руската Федерација. Како и со Borderlands 3, BioShock: The Collection беше објавена од 2K Games, која ги суспендираше операциите во земјата по почетокот на руската инвазија на Украина.

Не е познато која игра ќе биде дистрибуирана во Epic Games Store по BioShock: The Collection. Со оглед на фактот дека нема блок за бесплатни игри на главната страница на онлајн продавницата во Русија, следната игра исто така нема да биде достапна за подигање на територијата на Руската Федерација.

За потсетување, за време на мега распродажбата, Epic подарува не само големи попусти, основни бесплатни игри и неограничени купони, туку и одлични бесплатни ставки во играта и многу повеќе. Секој четврток од 19 мај до 16 јуни 2022 година, ќе се ажурираат новите мега зделки достапни како дел од Epic Mega Sale. Во рамките од втората недела на Мега понуди од 26-ти мај до 2-ри јуни, новите корисници можат да добијат бесплатен месец на Discord Nitro, како и ексклузивни производи и награди на Core.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега