Root NationНовиниИТ вестиGarmin работи на следната генерација на паметниот часовник Instinct 2 Solar

Garmin работи на следната генерација на паметниот часовник Instinct 2 Solar

-

Обичните ентузијасти за паметни часовници веројатно не се многу запознаени Garmin Instinct 2 Solar, но вистинските љубители на доверливата технологија дефинитивно требаше да слушнат за нив. Овој модел, и покрај неговиот монохроматски и затоа донекаде архаичен MIP-дисплеј, буквално е исполнет со многу корисни паметни функции.

Паметен часовник Garmin Instinct 2 Solar, кој се појави на украинскиот пазар минатата година, има многу повеќе можности отколку само биометрија и известувања. Сончевиот погон Instinct 2 Solar има NFC за бесконтактни плаќања, мноштво спортски карактеристики и бројни трагачи за здравјето, сите во робусно, заштитено и разумно големо тело. Ова го прави еден од најдобрите паметни часовници на пазарот.

Garmin Instinct 2 Solar

Затоа, не е изненадувачки што многу корисници ги сметаат овие уреди не само за спорт, туку и за секојдневна употреба. И тие веројатно ќе бидат среќни кога ќе слушнат дека некои поднесоци на FCC пријавени од Android Headlines навестуваат дека се работи на нов, подобрен Instinct Solar часовник. И, се чини, ќе има прилично големо тело.

Garmin

FCC - Федералната комисија за комуникации - обично открива многу малку информации за претстојните производи. Ова не се должи само на договорите за доверливост, туку и затоа што тестира многу специфични функции за сертификација на производи.

Но, од оваа листа веќе можете да научите нешто интересно, имено големината на часовникот. Тестираниот уред има сериски број A04600, а приложените документи покажуваат дека дијаметарот на куќиштето на часовникот е 57 mm. За референца, дијаметарот на моделите од претходната генерација со и без соларна батерија е 45 mm. Најголемиот паметен часовник во серијата Galaxy Watch 5 Pro има и големина од 45 mm, а во Apple Гледајте Ултра дијаметар 49 mm. Другиот врвен модел Garmin Fenix ​​7X со соларна батерија има дијаметар од 51 mm.

Garmin Fenix ​​7X

За содржината на паметниот часовник сè уште ништо не може да се каже, а се уште има прашања за параметрите (на пример, инсајдерот не е сигурен дека ќе биде точно 57 mm, иако е сигурен дека часовникот ќе биде поголем од неговите претходници ). Но, ако големината е приближно оваа, тогаш ќе има многу малку конкуренти во оваа ниша. И со рекордот на Garmin, би очекувале да биде исто толку богат со функции.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега