Root NationНовиниИТ вестиGeIL ја произведува првата DDR5 меморија во светот со активно ладење

GeIL ја произведува првата DDR5 меморија во светот со активно ладење

-

GeIL – Golden Emperor International Ltd. — еден од водечките светски производители на компјутерски компоненти и периферни уреди го објави лансирањето на своите EVO V DDR5 RGB комплети за хардкор меморија за игри со високофреквентни модули во фреквентен опсег од 4800 MHz до 6600 MHz, кои се достапни во големи комплети од 32 GB до 64 GB. Уникатниот дизајн се одликува со активно ладење и возбудливи RGB светлосни ефекти и е достапен во титаниум сива или ледено бела боја.

Хардкор GeIL EVO V DDR5 RGB

GeIL разви револуционерно решение за ладење на EVO V модулите, кое комбинира неверојатна RGB светлосна лента и два вентилатори за микро ладење во еден единечен алуминиумски топлински штит. Што е најважно, физичката висина на ладилникот му овозможува да биде компатибилен со повеќето ладилници на процесорот на пазарот без никаква механичка интервенција. Два вентилатори за ладење се наоѓаат во горниот десен и лев агол на топлинскиот штит и обезбедуваат дополнителен проток на воздух, одржувајќи ги модулите да работат во идеалниот температурен опсег. Топлинскиот штит за ладење со двоен вентилатор може да потроши приближно 45% повеќе топлина од традиционалниот.

«EVO V постави нов стандард во дизајнот на топлинскиот штит бидејќи создадовме FANtastic активен систем за ладење со два вентилатори за да го задржи EVO V во идеалниот температурен опсег“, велат од компанијата.

Ексклузивната архитектура на меморијата DDR5 се заснова на заклучено/отклучено PMIC (интегрирано коло за управување со енергија), кое може да обезбеди заштита на прагот, синхронизирано следење на напонот, интелигентно управување со напонот и управување со енергија за да се постигне попрецизна контрола на напонот во нормални услови и при оверклокување.

Хардкор GeIL EVO V DDR5 RGB

Покрај тоа, вградената функција ECC обезбедува активна корекција на грешки за да се подобри интегритетот на податоците и да се подобрат перформансите и стабилноста на меморијата. GeIL EVO V ги поддржува најновите Intel XMP 3.0 профили за прецизност и стабилност на автоматското оверклокување, давајќи им на корисниците поголем пристап до подесување на перформансите на меморијата.

Хардкор меморијата за игри GeIL EVO V DDR5 RGB ќе биде достапна во јули на големите трговци ширум светот со фреквенции кои се движат од 4800 до 6600 MHz, напон од 1,10 до 1,35 V и капацитети од 32 GB до 64 GB.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега