Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вести3.0 паметни телефони ќе добијат листа на HarmonyOS 13

3.0 паметни телефони ќе добијат листа на HarmonyOS 13

-

Компанијата Huawei го најави објавувањето на 27 јули на ажурирањето на системот HarmonyOS до верзијата 3.0. Според официјалното соопштение Huawei, во HarmonyOS 3.0, заедно со подобрувањата на перформансите, воведени се сеопфатни подобрувања во дизајнот, комуникацијата со повеќе уреди и перформансите.

HarmonyOS

Заедно со овие подобрувања, дупките што беа присутни во минатогодишниот HarmonyOS 2.0 се затворени во новиот систем. Едноставно ќе се отсече дел од стариот систем, што треба позитивно да влијае на брзината на системските скрипти. Најновите бази на податоци за вируси ќе бидат интегрирани во системот за да се спречи инвазијата на тројанци и роботи за пребарување. Huawei ќе додаде и нови безбедносни закрпи за зајакнување на заштитата на приватноста на корисниците.

Исто така интересно:

HarmonyOS

А еве ја листата на првите 13 кандидати за надградба на системот на ниво 3.0:

И еве ја долгоочекуваната серија Huawei Mate 50 ќе го добие новиот систем HarmonyOS 3.0 веднаш од склопувачката линија. Серијата официјално ќе биде пуштена во продажба не порано од август. И во моментов, сè уште нема конкретен датум за лансирање.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Претплатете се на нашите страници во Twitter тоа Facebook.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега