Root NationНовиниИТ вестиHuami го претстави новиот паметен часовник Amazfit Bip 3

Huami го претстави новиот паметен часовник Amazfit Bip 3

-

Денешното објавување на нов паметен часовник беше изненадување за многумина Амазит Бип 3 на бразилскиот пазар. Лансирањето беше тивко, уредот сè уште не се појавил на другите пазари во Азија и Европа. Но, тоа е, како што велат, прашање на време.

Amazfit Beep 3

Amazfit Bip 3 доби 1,69-инчен AMOLED дисплеј со калено 2,5D стакло. Покрај тоа, според компанијата, екранот на допир на уредот има специјална обвивка која го спречува појавувањето на отпечатоци од прсти. Панелот е многу поголем отколку внатре Амазфит Бип С., и како резултат на тоа, корисникот ќе може да ги гледа податоците со поголема јасност.

Уредот доаѓа со неколку функции кои помагаат да се следи здравјето. Паметниот часовник е опремен со сензори кои снимаат пулс, нивото на стрес и квалитетот на спиењето. Постои посебна „училиште“ за женската публика - тоа ќе помогне да се следат менструалните циклуси. Друга карактеристика е сензор кој го мери нивото на кислород во крвта (SpO2).

Amazfit Beep 3

Покрај тоа, Amazfit Bip 3 може да следи до 60 видови на физичка активност. Оваа листа вклучува одење, трчање, возење велосипед, јога и пливање. И функцијата Target Pace ќе ви помогне да поставите цели и задачи за обука. Функцијата PAI Health, вообичаена кај часовниците Amazfit, учествува во проценката на здравјето и кондицијата врз основа на секојдневните активности. Потоа, алгоритмите ги анализираат податоците и ги претвораат во резултати.

Часовникот има вграден GPS модул кој го следи секое движење на корисникот. Овие и други информации потоа може да се пренесат до апликациите за здравје и фитнес на вашиот паметен телефон преку Bluetooth конекција.

Уредот има засилено куќиште и отпорност на притисок до 5 банкомати, што значи дека може да издржи потопување до длабочина од 50 метри. Bip 3 тежи 120 g, капацитетот на батеријата е 280 mAh, така што може да работи до 14 дена со едно полнење. Amazfit Bip 3 е достапен во црна, розова и сина боја.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега