Root NationНовиниИТ вестиKIVI нуди попусти на паметните телевизори за Денот на вљубените

KIVI нуди попусти на паметните телевизори за Денот на вљубените

-

kivi – производител и развивач на паметни телевизори во буџетскиот ценовен сегмент, дава специјална понуда по повод 14 февруари – Smart TV на брендот може да се купат по промотивни цени.

Паметните телевизори KIVI со технологии за подобрување на сликата и звукот ќе ја направат секоја видео содржина, дури и со квалитет под 4K, богата и контрастна. Палетата на брендот вклучува модели во дијагонала од 24 " да 65 " со различни резолуции - HD, FHD, UHD.

KIVI AndroidTV 11

Компанијата се обложува на иновации и достапност, па така паметни телевизори kivi се одликува со присуство на неколку најнови технологии:

  • Ултра јасна. Оваа технологија ги прави сликите со низок квалитет појасни и подетални, а острите транзиции на бои се израмнети и измазнуваат
  • Контрола на контраст. Оваа функција ќе создаде чувство на длабока и тродимензионална слика. Технологијата ви овозможува да го израмните и прилагодите контрастот и на целиот екран и на неговите поединечни делови
  • Макс Вивид. Оваа технологија работи со осветленост и заситеност на бои, благодарение на нејзиното присуство, сликата добива дополнително „апетитна“
  • Автоматско HDR препознавање. Многу удобна функција што го прави гледањето автоматизирано. Автоматски препознава содржина со висока резолуција, така што сопственикот не треба рачно да ги менува поставките. Во исто време, технологијата работи не само со видео на надворешни медиуми, туку и со стриминг содржина
  • MEMC. Оваа технологија автоматски го проценува квалитетот на сликата и го додава потребниот број на рамки, така што движењата на екранот изгледаат непречено, а деталите се јасни. Ова е особено забележливо кога гледате акција и спортски настани.

KIVI AndroidTV

Покрај тоа, паметните телевизори KIVI се опремени со акустичен систем развиен заедно со јапонската компанија JVCKenwood. Оперативниот систем Android TV и моќниот чипсет гарантираат стабилна работа и удобен интерфејс. Телевизорот може да се контролира со помош на ергономски далечински управувач со функцијата Airmouse.

Најскап и најголем дел од телевизорот е екранот, а КИВИ дава дополнителна гаранција од 3 години за него. А минималистичкиот дизајн без рамка и дополнителниот опсег во бела боја ќе им помогнат на уредите да се вклопат во секој ентериер.

Исто така интересно:

Jerelokivi

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега