Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиMacPaw објави бета ажурирање за менито CleanMyMac X

MacPaw објави бета ажурирање за менито CleanMyMac X

-

Тимот на CleanMyMac X лансира бета верзија на редизајнираното мени во апликацијата, кое вклучува нови аналитички алатки за подобро следење на здравјето на компјутерите Mac. „И покрај страшната војна во нашата матична земја, MacPaw останува стабилен бизнис и продолжува активно да развива производи, создавајќи вредност за нашите корисници“, вели Олександр Косован, основач и извршен директор на MacPaw. „Ова издание е големо ажурирање на менито CleanMyMac X, што го прави одржувањето и грижата за Mac компјутерите уште полесно и поудобно. Новата функционалност ќе биде достапна за сите корисници, без разлика дали имаат премиум претплата или не. Секоја повратна информација и бета тестирање би биле ценети. Вашите повратни информации и повратни информации ќе помогнат јавното објавување да биде совршено“.

MacPaw

За да ја преземете бета верзијата на апликацијата со ажурираното Мени, потребно е:

  1. Преземете го CleanMyMac X од веб-страницата на MacPaw
  2. Отворете „Опции“
  3. Изберете „Понудете ажурирања за бета верзии“
  4. Кликнете на „Провери за ажурирања“.

Новата функција го продолжува животниот век на компјутерите Mac со додавање на пет детални монитори: безбедност, складирање и хард диск, процесор, RAM и батерија. Ажурирањето ќе биде достапно за сите корисници, заедно со бесплатна пробна верзија на производот.

MacPaw

Следење на заштитата дава брзи совети за тоа како да го заштитите вашиот Mac од малициозен софтвер и закани. Складирање и следење на хард дискот помага да се следат достапниот простор на дискот, температурата, видовите податоци зачувани на дискот и количината на дигитален ѓубре што може веднаш да се исчисти.

Следење на процесорот (CPU): Покрај следењето на оптоварувањето на процесорот, корисниците сега можат да видат кои апликации трошат најмногу ресурси, времето на работа на системот и да гледаат за невообичаени скокови во активноста. Следење на RAM меморија помага да се открие што се случува со RAM меморијата на компјутерот, кои програми ја трошат и дали може да се оптимизира. Мониторинг на батеријата ви овозможува да го следите бројот на циклуси на полнење, општата состојба на батеријата и времето потребно за целосно полнење.

MacPaw

Сите корисници на macOS 10.10 и понова верзија може да се придружат на бета тестот на апликацијата и да ги споделат своите повратни информации со кликнување на копчето Испрати повратни информации.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

JereloMacPaw

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

1 коментар
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега