Root NationНовиниИТ вестиMotorola го најави новиот Moto G Play (2023)

Motorola го најави новиот Moto G Play (2023)

-

Моторола нуди широк опсег на телефони од буџет до премиум. Денес, компанијата најавува проширување на своето портфолио во областа на буџетските телефони - со својот нов претставник - Moto G Play (2023).

Moto G Play (2023) има простор за складирање 32 GB, тројна камера од 16 мегапиксели и дисплеј од 90 Hz и првично ќе биде достапен во САД и Канада на 12 јануари.

Moto GPlay (2023)

Moto G Play (2023) има некои интересни карактеристики, вклучително и камера со троен сензор. Главниот сензор е 16 MP, а макро и длабочината се 2 MP. Има и една селфи камера со резолуција од 5 MP. Овие камери поддржуваат различни функции напојувани со вештачка интелигенција, како што се автоматско снимање на насмевка, интелигентна композиција и двојно снимање.

Друг интересен детал е екранот. Екранот на Moto G Play, кој е почест кај телефоните со средна класа, има стапка на освежување од 90 Hz. Неговиот 6,5-инчен HD+ дисплеј нуди сооднос од 20:9, што треба да биде убаво за гледање видеа или играње игри.

Moto GPlay (2023)

Дополнително, телефонот има батерија од 5000 mAh за која Motorola тврди дека може да издржи три дена со едно полнење. Што се однесува до брзината на жично полнење, се чини дека уредот поддржува 10W.

Moto GPlay (2023)

Нуди и 32 GB флеш меморија. Но, ако ова не е доволно, просторот за проширување на Moto G Play (2023) ќе ви овозможи да ја зголемите меморијата до 512 GB со помош на мемориска картичка microSD. Moto G Play (2023) ќе се продава по цена од 169,99 долари.

Moto GPlay (2023)

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Исто така интересно:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега