Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиMotorola се подготвува за лансирање на уште еден новитет - Moto G42

Motorola се подготвува за лансирање на уште еден новитет - Moto G42

-

Како што веќе напишавме, Моторола се подготвува за излегување на моделите Moto G82 и Moto G52. И денес се дозна дека на оваа компанија ќе се приклучи уште еден модел - Moto G42. Уредот се појави на локациите за сертификација FCC, BIS, TDRA и EEC под моделот XT2233.

Мото G42

Овој модел ќе го замени минатогодишниот модел Мото G41. Телефонот ќе биде опремен со OLED дисплеј. Што не е изненадувачки, бидејќи Motorola во последно време го воведува на смартфони од средна класа. Сертификацијата на FCC откри присуство на Wi-Fi мрежи со двоен опсег, телефонот ќе има NFC и Bluetooth модули и ќе доаѓа со Android 12.

Што се однесува до изгледот, на мрежата веќе се појавија првите слики. Moto G42 ќе има засек во центарот на горниот дел на дисплејот, со поставување на тројна камера во правоаголен модул на задната страна во горниот лев агол.

Мото G42

Моторола Мото Г42 ќе има странично монтиран скенер за отпечатоци што ќе делува и како копче за вклучување. Ова не е изненадувачки, на крајот на краиштата, OLED екраните не секогаш значат вградени скенери. Фиоката за SIM картичката се наоѓа на левата страна, а приклучокот за USB Type-C, решетката за звучниците и главниот микрофон се наоѓаат на дното на телефонот.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега