Root NationНовиниИТ вестиКои смартфони на Motorola ќе добијат Android 13 - листа

Кои смартфони на Motorola ќе добијат Android 13 - листа

-

Денеска се навршуваат точно четири месеци од објавувањето на стабилната верзија на Android 13 Tiramisu. Од тој момент, покрај паметните телефони Google Pixel, беше лансирана и стабилна верзија за уредите Samsung, OnePlus, Sony и некои други. Но, во Моторола, тие многу не сакаат да ги ажурираат своите паметни телефони на нова верзија на Android.

Моторола

И така, конечно, компанијата доби официјална информација за листата на паметни телефони кои ќе го добијат Tiramisu. Очекуваме водечките паметни телефони од серијата Motorola да се ажурираат во првите редови Еџ 30. Но, сопствениците на постари телефонски линии ќе мора да почекаат. Проценетото време за пуштање е „почетокот на 2023 година“, што укажува дека ажурирањето треба да биде објавено некаде во првата половина на следната година.

Моторола

И еве ја листата на претенденти за Android 13 Tiramisu:

Оние кои не го пронајдоа својот гаџет во списокот, можеби сè уште не се вознемирени, бидејќи ова е прелиминарна листа што ќе се ажурира со текот на времето.

Моторола

Покрај тоа, сопствениците на телефоните на Моторола имаат малку карт-бланш против другите брендови. Корисниците можат неофицијално да инсталираат Android 13 преку сопствени ROM-ови на повеќето Moto телефони благодарение на ставот на Motorola за отклучување на подигнувачот и ослободување на кодот на јадрото.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jereloxda

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

1 коментар
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
мафијата
мафијата
пред 2 месеци

Ќе ве најдам ѓубриња, немојте на сите за една недела, ќе ве најдам, направете го тоа на сите Моторола, што е тоа, како го разбирате тоа по генијалноста, погрешно сфатено

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега