Root NationНовиниИТ вестиСе појавија нови фотографии во живо Xiaomi Бенд 7

Се појавија нови фотографии во живо Xiaomi Бенд 7

-

Xiaomi се подготвува да ја објави својата следна паметна нараквица Xiaomi Бенд 7 на светските пазари во блиска иднина. Во Кина, компанијата веќе објави две верзии на Band 7: Band 7 и Band 7 NFC. Популарната серија на паметни нараквици ќе дебитира ширум светот во блиска иднина. Неодамна беше пронајден на веб-страниците за сертификација IMDA и NCC.

Написот содржи фотографии во живо од претстојната паметна нараквица Xiaomi. Исто така, потврдува неколку дополнителни технички аспекти на уредот. Врз основа на фотографиите, фер е да се претпостави дека кинескиот Band 7 ќе биде објавен на глобално ниво со истиот дизајн.

Xiaomi Бенд 7

Xiaomi Band 7 има црн силиконски ремен и дисплеј во форма на таблет. Фотографиите покажуваат и дека фитнес бендот вклучува магнетен полнач од 10 W. Дополнително, листата на NCC открива дека глобалниот модел ќе доаѓа со батерија од 180 mAh.

Претходно знаевме други карактеристики на паметната нараквица благодарение на нејзиното пуштање во Кина. Band 7 е опремен со AMOLED дисплеј на допир од 1,62 инчи. Екранот има максимална осветленост од 500 nits и резолуција од 192×490 пиксели. Дополнително, дисплејот Band 7 има густина на пиксели од 326 пиксели на инч. Исто така, има функција за секогаш вклучен екран (AoD).

Корисниците на нараквицата ќе можат да ја приспособат со различни бирачи - ќе има повеќе од 100. Ќе има и следење на отчукувањата на срцето, следење на спиењето, следење на SpO2, следење на менструалниот циклус и други функции поврзани со здравјето.

Xiaomi Бенд 7

Паметната нараквица ќе поддржува повеќе од 120 режими за тренирање и фитнес, вклучувајќи четири професионални спортски режими. Xiaomi вообичаено издава нова генерација на паметни нараквици Mi Band прво во Кина, а малку подоцна и меѓународна верзија. Оваа година овој тренд нема да продолжи: фитнес нараквиците Mi Band 7 и Mi Band 7 NFC се веќе достапни во Кина, но Xiaomi Smart Band 7 сè уште нема дебитирано ширум светот и не е познато кога ќе биде.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега