Root NationНовиниИТ вестиНишто конечно не го откри дизајнот на својот прв паметен телефон

Ништо конечно не го откри дизајнот на својот прв паметен телефон

-

Откако објави мали делови од задниот дел на телефонот како тизер на почетокот на оваа недела, Nothing објави целосна слика од задниот дел на многу очекуваниот телефон Nothing (1). Прикажува двојна задна камера поставена вертикално, а исто така и блиц на страна. Можете да ги видите копчињата за физичка контрола на страничните лица.

Телефон (1)

Телефонот има проѕирна задна плоча и дизајнот потсетува на телото Nothing ear (1) во бело. Исто така, располага со голема намотка за безжично полнење во средината. Според достапните информации, капацитетот на вториот ќе биде 4500 mAh.

Телефонот има дизајн сличен на iPhone или Галакси S22. Зумирањето на дното на задниот панел го покажува бројот на моделот A063 заедно со текстот Nothing Technology Limited и UK.

Телефон (1)

Вчера, компанијата објави видео од зад сцената за развојот на телефонот (1) со ко-основачот на Акис, Том Хауард и извршниот директор Карл Пеи. Иако повеќето од местата каде што телефонот се појавува на видеото беа заматени, местата каде што телефонот е видлив покажуваат колку ќе биде голем.

Да потсетиме дека компанијата веќе потврди дека Nothing Phone (1) нема да има рамка под екранот. Се шпекулира дека телефонот се напојува со Snapdragon 7 Gen 1 SoC, задна камера од 64 мегапиксели, ултра-широка камера од 12 мегапиксели, предна камера од 20 мегапиксели и како што рековме, батерија од 4500 mAh со поддршка за брзо жично полнење од 5W. Според други гласини, новитетот ќе добие 6,55-инчен дисплеј со резолуција од 1080×2400 пиксели (Full HD+ формат) и брзина на освежување од 90 или 120 Hz. Количината на флеш меморија ќе биде најмалку 128 GB.

Телефон (1)

Треба да дознаеме повеќе детали во наредните недели пред телефонот официјално да биде претставен следниот месец.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега