Root NationНовиниИТ вестиНишто не се претставени Nothing Ear (2) TWS слушалки - како Ear (1), но значително...

Ништо не е претставено Nothing Ear (2) TWS слушалки - како Ear (1), но многу подобри

-

Компанијата Ништо го објави својот прв производ - Nothing Ear (1) TWS слушалки - на 27 јули 2021 година. Во јуни минатата година се појави малку поинаков модел - Nothing Ear (Stick). И сега компанијата го претстави наследникот на првата, оригинална серија – Nothing Ear (2) слушалки TWS.

Ако го погледнете дизајнот, увото (2) не се разликува премногу од неговиот претходник. Сепак, не дозволувајте тоа да ве залажува – промените, иако мали, се во физичките димензии, а во хардверот и карактеристиките подобрувањата се уште поочигледни.

Ништо уво (2)

На пример, новото уво (2) го поддржува аудио кодекот LHDC 5.0, благодарение на кој корисникот ќе може да ужива во звукот со висока резолуција. Слушалките имаат и нов персонализиран звучен профил. Ви овозможува да ги калибрирате слушалките според вашите преференции или карактеристики на слухот. За да го направите ова, треба да поминете еден вид тест во апликацијата Ништо X и прилагодете го EQ за да го добиете изразениот звук што го сакате.

Ништо уво (2)

Увото (2) доаѓа и со ажурирана технологија за поништување на активна бучава (ANC), така што во тој поглед би требало да биде подобар од претходниот модел. Покрај тоа, компанијата ги ажурираше драјверите од 11,6 mm со нов мембрански блок, кој е направен од графен и полиуретански материјали. Микрофонот исто така е редизајниран за да се подобри заштитата од ветер и целокупната звучна изолација. Друга интересна карактеристика е двојното поврзување, благодарение на кое можете лесно да го поврзете уредот со различни извори на звук.

Ништо уво (2)

Веб-страницата Nothing Ear (2) наведува дека траењето на батеријата на слушалките е до 36 часа со куќиштето за полнење кога ANC е исклучено. Едно полнење трае околу 6,3 часа слушање музика (повторно со исклучен ANC), што е малку подобро од времето на траење на претходниот модел. Слушалките се полнат кога се прикачени на куќиштето и може да се полнат преку USB Type-C или безжично со максимална излезна моќност од 2,5 W.

Новите слушалки поддржуваат и Google Fast Pair за уреди со Android и Microsoft Swift Pair за корисниците Windows. Футролата има степен на заштита IP55, а слушалките - IP54. Уредот исто така се префрли на Bluetooth 5.4 од Bluetooth 5.2.

Слушалките Nothing Ear (2) TWS ќе чинат околу 149 долари. Официјалната продажба ќе започне на 28 март, но на светскиот пазар ќе се појават малку подоцна (точниот датум, цена и достапност не беа објавени, но доколку претходните уреди се продаваа во Украина, тогаш треба да биде достапен и овој уред).

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега