Root NationНовиниИТ вестиOPPO го претстави новиот таблет Pad 2 и слушалките Enco Free3 TWS

OPPO го претстави новиот таблет Pad 2 и слушалките Enco Free3 TWS

-

За време на презентацијата, кинескиот производител OPPO презентирани не само премиум паметни телефони Најдете X6 и X6 Pro, како и нов таблет OPPO Pad 2 и Enco Free3 TWS слушалки. Првата новина е продолжение на првиот таблет на брендот и нуди врвен чипсет. А вториот е пар слушалки кои на корисниците им обезбедуваат најсовремена технологија и богат звук.

OPPO Pad 2 има нов дизајн кој сомнително потсетува Подлога на OnePlus, кој беше претставен минатиот месец и наскоро ќе се појави на светскиот пазар. Таблетот е опремен со 11,6-инчен дисплеј со резолуција од 2000×2800 пиксели, стапка на освежување од 144 Hz и сооднос од 7:5. Ова ќе обезбеди повеќе простор за гледање вертикална содржина и е погодно ако истовремено отворате неколку апликации во режим на повеќе прозорци.

OPPO Подлога 2

Досега, уредот не се разликува многу од претходниот модел, освен соодносот, но најинтересното се крие под хаубата - Pad 2 го напушти Qualcomm Snapdragon 870 во корист на MediaTek Dimensity 9000 и доаѓа во варијанти со 8 GB и 12 GB LPDDR5 RAM и флеш меморија UFS 3.1 складирање до 512 GB. За жал, нема слот за microSD мемориски картички.

OPPO Подлога 2

Но, има камера во стилот на Орео, како OnePlus Pad, иако е прилично едноставна, 13 мегапиксели, а на предната страна има селфи камера од 8 мегапиксели. OPPO Подлогата се напојува со голема батерија од 9510 mAh која поддржува полнење од 67 W. Што се однесува до софтверот, таблетот работи ColorOS за подлога. Тој е опремен со некои фенси карактеристики кои обезбедуваат пристојно искуство на голем дисплеј. Може да се купи одделно OPPO Молив 2 за употреба како игла. Ветува 23ms латентност и до 4,096 нивоа на кликнување.

Сега OPPO Pad 2 постои само на кинескиот пазар, но постои шанса да се пробие и во странство. Ќе се продава во боите Nebula Grey и Feather Gold. Основниот модел со 8 GB RAM и 256 GB флеш меморија ќе чини околу 440 долари, додека конфигурацијата од 12 GB/512 GB ќе се продава за околу 585 долари. Продажбата ќе започне на 24 март.

OPPO Enco Free3

Заедно со таблетот, производителот ги претстави новите TWS слушалки OPPO Enco Free3, во кој се применуваат најновите технологии. На пример, тие обезбедуваат стриминг аудио во формат Hi-Res користејќи го кодекот LDAC и го поддржуваат сè попопуларниот Bluetooth 5.3 стандард.

OPPO Enco Free3

Слушалките исто така поддржуваат активно поништување на шум (ANC) и технологија за опкружувачки звук. Тие работат до 30 часа со футрола за полнење, се отпорни на прав и прскање со IP55, а ќе бидат пуштени во продажба од 3 април во зелено-бело во Кина за 73 долари. Засега нема информации за достапноста на светските пазари, но со оглед дека претходниот модел OPPO Enco Free2 се продаваше надвор од Кина, има големи шанси овој тренд да продолжи (патем, нивниот преглед од Yuri Svitlyk ќе најдете на нашата веб-страница преку врската).

Исто така интересно:

Jerelogizchina
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега