Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиПрвиот настан оваа година Samsung Galaxy Unpacked ќе се одржи на 1 февруари

Првиот настан оваа година Samsung Galaxy Unpacked ќе се одржи на 1 февруари

-

Samsung потврди дека неговиот прв Galaxy Unpacked настан годинава ќе се одржи на 1 февруари, во живо и ќе се пренесува онлајн. Иако тизер-сликата за настанот не ни дава многу информации, таа содржи три рефлектори кои може да дадат мал навестување за тоа што следува на настанот.

Можеби најважниот дел од денешното соопштение е тоа Samsung официјално ги отвора резервациите за своите претстојни паметни телефони Galaxy, а за да го прослави, нуди кредит до 100 долари. Компанијата нуди кредит од 50 долари ако резервирате еден уред и 100 долари ако резервирате два уреди. Валидацијата на страницата за резервација значи дека мора да се резервира еден паметен телефон Galaxy и еден лаптоп Galaxy Book за да се добие целосниот кредит.

Првиот настан оваа година Samsung Galaxy Unpacked ќе се одржи на 1 февруари

Во најголем дел, ова е веројатно само врвот на ледениот брег кога станува збор за залихите. Во минатото Samsung беше познат по тоа што нуди агресивни цени и стимулации кога за прв пат ги лансираше своите уреди, и ако минатото е некаква индикација, ова претстојно издание нема да биде исклучок. Samsung исто така тврди дека со пријавувањето, корисниците ќе ја добијат највисоката вредност за размена на интернет за време на промотивниот период. Што се однесува до барањата за резервација, само испратете го вашето име, презиме и адреса на е-пошта. Не заборавајте да го проверите вашето поштенско сандаче за да ја потврдите регистрацијата.

Samsung Galaxy Неотпакуван

Иако Samsung не открива што ќе биде на саемот, компанијата најверојатно ќе ги објави своите паметни телефони од серијата Galaxy S23. Исто така, постои можност да најави нови лаптопи Galaxy Book. Повторно, нема да знаеме со сигурност до 1-ви февруари, но за среќа тоа не е премногу далеку. Ако сакате да го започнете процесот на резервирање на вашиот следен паметен телефон Galaxy, не заборавајте да продолжите преку врскатада ги пополните вашите информации. Дополнителен кредит што нуди Samsung, ќе биде достапна само од 10 јануари до 1 февруари.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега