Root NationНовиниИТ вестиСеријата Redmi Note 11T Pro е претставена во Кина заедно со Xiaomi Бендот...

Серијата Redmi Note 11T Pro е претставена во Кина заедно со Xiaomi Бенд 7

-

24 мај Xiaomi го исполни ветувањето за помоќен Redmi Note 11 со претставување на Redmi Note 11T Pro и Redmi Note 11T Pro+. Но, овие 2 уреди не беа единствените претставени Xiaomi. Ајде да дознаеме повеќе за сите претстојни уреди во оваа статија.

Redmi Note 11T Pro/Pro+

Redmi Note 11 Plus

И двата смартфони имаат не само ист дизајн, туку и идентични спецификации. Xiaomi избра за паметни телефони 6,6-инчен FullHD+ IPS дисплеј со брзина на освежување од 144 Hz и чипсет Dimensity 8100, до 8 GB LPDDR5 RAM и до 256 GB UFS 3.1 меморија (Pro+ може да понуди уште повеќе со 512 GB опција).

Камерата на паметниот телефон не ја збунува имагинацијата: главен модул од 64 MP со сензор од 1/1,72 инчи, модул со ултра широк агол од 8 MP со агол на гледање од 120º и макро објектив од 2 MP. Селфи камерата има модул од 16 MP.

Redmi Note 11 Plus

Клучните диференцијали на серијата, како што се 3,5 милиметарскиот приклучок за слушалки, NFC и IR blaster, остануваат на место за ваша погодност.

Онаму каде што двата модели навистина се разликуваат е батеријата. Redmi Note 2T Pro+ нуди помала батерија од 11 mAh, но поголема брзина на полнење од 4400 W напојувана од Surge P120 чипот, развиен Xiaomi. Наместо тоа, Redmi Note 11T Pro нуди поголема батерија од 5080 mAh, но брзина на полнење од 67 W. Значи, од вас зависи дали сакате поголема батерија или побрзо полнење.

Redmi Note 11 Plus

Цената на Redmi Note 11T Pro започнува од 1799 јуани (270 долари) за моделот 6+128 GB и оди до 2199 јуани (330 долари) за моделот 8+256 GB. 11T Pro+ ќе започне од 2099 јуани (315 долари) за верзијата со 8+128 GB, додека врвниот модел од 8+512 GB ќе се продава за 2499 јуани (375 долари). Има и специјална верзија на 11T Pro+ Astro Boy со 8+512GB. Цената е 2499 јуани (375 долари).

Redmi Note 11 Pro Plus Astro Boy

Двата телефони ќе бидат достапни во Кина на 31 мај. Се уште не е познато дали овие уреди ќе излезат на светскиот пазар и по која цена.

Redmi Note 11SE

Redmi Note 11SE

Не сте размислувале дали веќе сте го виделе некаде овој уред. Кина конечно си го добива своето МАЛКУ М3 Про, кој има апсолутно идентични карактеристики: 6,5-инчен FHD+ LCD екран со брзина на освежување од 90 Hz; Главна камера од 48 MP со сензор за длабочина од 2 MP (недостасува макро сензор од 2 MP) и селфи камера од 8 MP; процесор Димензии 700; 4/8 GB RAM + 128 GB складирање; Батерија од 5000 mAh со брзина на полнење од 18 W.

Верзијата со 4 + 128 GB ќе се продава за 1099 јуани (165 долари), додека верзијата со 8 + 128 GB ќе се продава за 1399 јуани (210 долари). Продажбата на двете верзии во Кина ќе започне на 31 мај. Но, зошто им се потребни кога POCO M3 Pro сè уште е достапен ширум светот за речиси иста цена.

Xiaomi Бенд 7

Xiaomi Бенд 7

И покрај тоа бројни гласини, Xiaomi Бенд 7 е мало ажурирање на минатогодишниот модел. Дисплејот стана поголем - 1,62 инчи наместо 1,56 инчи минатата година, со резолуција од 490×192 пиксели. Додадена е функцијата Always-On, што е одлично.

Xiaomi Бенд 7

Сензорот SpO² е ажуриран, како и следењето на активности - сега поддржува 120 режими за обука, 4 професионални режими за спорт и автоматско откривање на тренинг. Батеријата има капацитет од 180 mAh и ќе трае до 14 дена, под претпоставка дека функцијата Always-On Display е исклучена.

Ќе бидат достапни 2 модели: со и без NFC, по цена од 299 јуани (45 долари) и 239 јуани (36 долари), соодветно. И двата модели ќе бидат пуштени во продажба на 31 мај. Глобалниот датум на издавање сè уште не е објавен, но можеме да очекуваме тоа да се случи наскоро и по повисока цена.

Redmi Buds 4/Redmi Buds 4 Pro

Redmi Buds 4 Pro

Xiaomi исто така одлучи да ги ажурира своите слушалки Redmi со 2 нови модели. Redmi Buds 4 Pro се најнапредните, со ажуриран дизајн, Bluetooth 5.3, активно поништување на шумот до 43 dB и поддршка за опкружувачки звук. Слушалките ви овозможуваат да слушате музика 9 часа без намалување на шумот, а футролата обезбедува батерија до 36 часа.

Редми пупки 4

Redmi Buds 4 изгледаат како да се ажурирани Redmi Buds 3 Pro, со истиот дизајн, Bluetooth 5.2, намалување на шумот од 35 dB, но малку подобрено траење на батеријата: до 30 часа слушање со куќиштето и до 6 часа без него. Има и нова опција за боја - сина.

Слушалките ќе бидат пуштени во продажба на 31 мај по цена од 199 јуани (30 долари) за Redmi Buds 4 и 369 јуани (55,5 долари) за верзијата Pro.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

JereloGSMArena

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега