Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиПаметен часовник Samsung Galaxy Watch 5 ќе добие безжично полнење од 10 W

Паметен часовник Samsung Galaxy Watch 5 ќе добие безжично полнење од 10 W

-

На интернет се појави порака дека серијата Samsung Galaxy Гледајте 5 е откриена во базата на податоци за сертификација на Федералната комисија за комуникации (FCC). Во кои беа наведени броевите на моделите на идниот Galaxy Watch SM-R900, SM-R910 и SM-R920.

Се очекува паметен часовник Samsung Galaxy Watch 5 ќе биде претставен во август 2022 година на настанот Unpacked. Уредот веќе помина голем број сертификати, кои открија многу интересни детали. Да, потврдено е дека часовникот ќе има две варијанти, кои се разликуваат во дијаметарот на бројчаникот: 40 и 44 mm. Првиот ќе добие батерија со капацитет од 276 mAh, а вториот - со капацитет од 397 mAh.

Се прецизира дека двата модели ќе поддржуваат безжично полнење со моќност од 10 W. За модерните водечки паметни телефони, ова е многу скромна бројка, но не и за паметен часовник. Особено, сегашната генерација на часовникот Samsung поддржува само полнење од 5W. Така, новите модели ќе бидат многу подобри во ова прашање. Со оглед на тоа што им се припишуваат пообемни батерии, дополнителната моќност на ZP дефинитивно нема да биде излишна.

Галакси часовник 5

Се најавува и поддршка за Wi-Fi мрежи од 2,4 и 5 GHz, Bluetooth, присуство на NFC модул, многу спортски функции и WearOS како оперативен систем. Според изворот MySmartPrice, верзијата на часовникот Samsung Galaxy Watch 5 Pro ќе има куќиште од титаниум, стакло од сафир и сензор за телесна температура. За жал, цените за серијата Galaxy Watch 5 сè уште не се објавени. И да, оваа година нема да има класичен модел. Компанијата го замени со моделот Pro.

Исто така, ќе ве потсетам дека новите модели веројатно ќе се ослободат од препознатливата ротирачка рамка која ги издвојуваше часовниците Samsung во последниве години. Сепак, моделот Watch 5 Pro би требало да добие огромна батерија, што веројатно ќе има многу позитивно влијание на автономијата.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега