Root NationНовиниИТ вестиЗаштитен Galaxy XCover 6 Pro од Samsung: се откриваат дизајнот и главните карактеристики

Заштитен Galaxy XCover 6 Pro од Samsung: се откриваат дизајнот и главните карактеристики

-

Серии Samsung XCover е многу различен од другите телефони Галакси, нудејќи цврста конструкција со воена потврда MIL-STD-810 и самозаменлива батерија. Поминаа две години од објавувањето на Galaxy XCover Pro, а обожавателите сè уште чекаат. И, судејќи според сè, тие навистина чекаа - моделот се појави во базата на податоци на Google Play Console.

Галакси XCover

Телефонот може да се појави на пазарот како Galaxy XCover 6 Pro, што би значело дека ќе биде наследник Галакси XCover 5, објавен минатата година. Што се однесува до изгледот, тој се совпаѓа со рендерите на OnLeaks од март. Рендерите покажаа двојна камера на задната страна, хардверско копче на врвот, 3,5 милиметарски аудио приклучок и USB-C порта.

Галакси XCover

Што се однесува до хардверот, се шпекулира дека телефонот ќе има FHD+ дисплеј, иако не е јасно дали панелот ќе биде базиран на AMOLED или LCD. Срцето на Galaxy XCover 6 Pro ќе биде чипсетот Qualcomm Snapdragon 778G во комбинација со 6 GB RAM. На планот на софтверот, уредот ќе работи со Android 12 со One UI skin. Детали за батеријата и брзината на полнење не се познати. Сè уште не е јасно кога Galaxy XCover 6 Pro ќе се појави на пазарот, но оваа година сигурно.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега